PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Rada Miasta Gdańska i jej nowe oblicze
Rada Miasta Gdańska i jej nowe oblicze
W poniedziałek, 19 listopada, w samo południe w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta odbył się sesja inauguracyjna Rady Miasta Gdańska VIII kadencji 2018-2023. Poprosiliśmy kilkoro nowych radnych, by opowiedzieli o swych planach na tę kadencję.
Radni VIII kadencji
Radni VIII kadencji
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Nowi radni to m.in.: Kacper Płażyński, Waldemar Jaroszewicz, Joanna Cabaj, Kamila Błaszczyk, Przemysław Malak, Krystian Kłos, Karol Rabenda, Romuald Plewa, Jan Kanthak, Elżbieta Strzelczyk, Łukasz Bejm, Jan Perucki, Karol Ważny, Dawid Krupiej, Andrzej Stelmasiewicz, Anna Golędzinowska.

Zapytaliśmy kilkoro z nich, jak wyobrażają sobie najbliższe pięć lat pracy w Radzie Miasta, jakie mają cele i oczekiwania. 
 

Podczas obrad odbyło się ślubowanie Radnych oraz zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Gdańska. Posłuchaj komentarza prezydenta chwilę po złożeniu przysięgi.Rada Miasta Gdańska zyskała nie tylko wielu nowych radnych, ale i nową przewodniczącą. Gdańszczanie znają ją już bardzo dobrze, bo tej pory pełniła funkcję wiceprzewodniczącej. To Agnieszka Owczarczak, która zastąpi Bogdana Oleszka. 
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze