PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rada Miasta Gdańska. Radni PiS, Kacper Płażyński i Jan Kanthak, idą do Sejmu - kto ich zastąpi?

Rada Miasta Gdańska. Radni PiS, Kacper Płażyński i Jan Kanthak, idą do Sejmu - kto ich zastąpi?
Przemysław Majewski będzie nowym radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska. Zajmie miejsce dotychczasowego radnego tej partii - Kacpra Płażyńskiego, który w niedzielnych wyborach z powodzeniem kandydował do Sejmu RP. Po krótkim zamieszaniu na stronie internetowej PKW, potwierdziło się, że posłem RP został także inny gdański radny PiS, Jan Kanthak, który kandydował w Lublinie.
Przemysław Majewski podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Gdańska, na której reprezentował głos mieszkańców oburzonych Modelem na Rzecz Równego Traktowania
Przemysław Majewski podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Gdańska, na której reprezentował głos mieszkańców oburzonych Modelem na Rzecz Równego Traktowania
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Kacper Płażyński jako kandydat do Sejmu w Gdańsku otrzymał 89 384 głosy. Jest nie tylko radnym, ale też przewodniczącym Klubu Radnych PiS  w Radzie Miasta Gdańska. Odejście Kacpra Płażyńskiego do parlamentu oznacza, że jego miejsce zajmie kandydat PiS, który przegrał ubiegłoroczne wybory samorządowe z najlepszym wynikiem. W tym przypadku jest to Przemysław Majewski. Po uzupełnieniu składu, Klub Radnych PiS wybierze nowego przewodniczącego.

Jan Kanthak startował do Sejmu w Lublinie, i dostał tam 12 803 głosy. Jego miejsce w Radzie Miasta Gdańska przypadnie najprawdopodobniej Barbarze Imanowskiej, kierowniczce jednego z domów kultury w Gdańsku, która w niedzielę startowała do Sejmu z gdańskiej listy PiS, ale bez powodzenia.

  • Przemysław Majewski nie tylko sam startował na radnego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, ale wspierał Kacpra Płażyńskiego jako kandydata na prezydenta Miasta Gdańska. W marcu br. wystartował w wyborach do Rady Dzielnicy Śródmieście, ale się nie dostał. Z wykształcenia - politolog, prawnik. Mieszka na Biskupiej Górce. Obecnie związany jest z ruchem Odpowiedzialny Gdańsk. Był asystentem Michała Marusika, prezesa Kongresu Nowej Prawicy (lata 2015-2017) i europosła minionej kadencji (2014-2019), przeciwnika Unii Europejskiej (obecnie członka założonej przez działaczy Kongresu Nowej Prawicy Partii PolEXIT). W czerwcu br. Przemysław Majewski przemawiał podczas sesji Rady Miasta Gdańska, która była poświęcona “Raportowi o stanie miasta”. Wystąpił jako przedstawiciel środowisk przeciwnych niektórym aspektom polityki społecznej, prowadzonej przez gdański magistrat. - Niemal rok temu, przed Gdańską Radą Miasta stanął koń trojański z tęczową apaszką, był on symbolem przyjmowania Modelu na Rzecz Równego Traktowania, wobec którego protestowało wielu mieszkańców - mówił Majewski, zauważając, że jego zdaniem, pieniądze lepiej wydawać na naprawę dróg, chodników, oświetlenie ulic oraz poprawę gospodarowania odpadami.
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl