PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kolejne przyszkolne baseny zostaną odnowione. W kolejce obiekty na Przymorzu Wielkim i Suchaninie

Kolejne przyszkolne baseny zostaną odnowione. W kolejce obiekty na Przymorzu Wielkim i Suchaninie
Zakończyła się przebudowa pływalni w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja, a w planach są już modernizacje kolejnych przyszkolnych basenów, dzięki czemu do końca 2022 r. wyremontowane zostaną wszystkie pływalnie w szkołach w Gdańsku. W najbliższym czasie podpisane zostaną umowy na przebudowy basenu w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku przy ul. Kaczyńskiego i w SP 42 przy ul. Czajkowskiego.
W Gdańsku funkcjonuje 12 basenów
W Gdańsku funkcjonuje 12 basenów. Te, które tego potrzebują, są systematycznie remontowane
fot. GOS

 

- Konsekwentnie modernizujemy szkoły i poprawiamy ofertę dla uczennic i uczniów. Dbamy również o kondycję i zdrowie gdańszczan i gdańszczanek, bowiem z odnawianych systematycznie basenów przyszkolnych korzystają również mieszkańcy - zaznaczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Przed nami kolejne wyzwania, zamierzamy wyremontować kolejne cztery baseny do końca 2022 roku.

W Gdańsku funkcjonuje 12 basenów, z czego cztery pływalnie Chełm, Osowa, Stogi i Orunia, znajdują się pod opieką Gdańskiego Ośrodka Sportu. Pływalnie na Osowej, Stogach i w dzielnicy Orunia - św. Wojciech - Lipce zostały wybudowane w ciągu 3 ostatnich lat. Osiem basenów połączonych jest z placówkami oświatowymi: SP nr 2, SP nr 42, SP nr 76, XV LO, Zespół Szkół Kształcenia Wizerunku, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących oraz Pozytywna SP przy ul. Azaliowej. Basen w szkole przy ul. Azaliowej został oddany do użytku w 2015 r. W 2016 r. zakończyły się remonty basenów w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Subisława i w XV LO.

Przebudowa basenu w ZSE przy ul. Reja

Przebudowa basenu na terenie Zespołu Szkół Energetycznych przy ul. Reja została ukończona. Umowę podpisano w maju 2019 r. z konsorcjum firm, którego liderem była firma Termika sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9,1 mln złotych. Z pływalni korzystają już uczniowie szkoły. Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265 m2. Oprócz samej niecki basenu, zmodernizowane zostały także szatnie z zapleczem. Pływalnia zyskała dwa dodatkowe tory do pływania. Prace prowadzone były również w kilku salach dydaktycznych ZSE.

W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej, instalacja monitoringu i nagłośnienia. Wyremontowany został również węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

Prace przy pływalni w szkole na Suchaninie

W tym tygodniu planowane jest podpisanie umowy na remont basenu w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Czajkowskiego. W ramach zadania prowadzone będą także prace związane z termomodernizacją. Cała powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1,8 tys. metrów kw. W zakresie inwestycji znalazło się również wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej, instalacja monitoringu i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną. Wykonawcą prac będzie firma El-bud. Koszt całej przebudowy wyniesie niecałe 17 mln złotych. Przebudowa basenu zakończy się w sierpniu przyszłego roku, a termomodernizacja w październiku 2021 r.


Przebudowa basenu w Zespole Szkół Kształtowania Wizerunku przy ul. Kaczyńskiego

Modernizacja obejmie przebudowę niecki basenu, która będzie miała wymiary 16,5 m x 8 m. Ponadto wyremontowane zostanie zaplecze z szatniami i łazienkami. W budynku zamontowany zostanie nowy system wentylacji. Jednocześnie obiekt zostanie wyposażony w nową instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Przewidziano także montaż monitoringu. Obecnie weryfikowane są dokumenty przetargowe i wybór wykonawcy. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji określono na 4,5 mln złotych. Koniec robót zaplanowano na styczeń 2022 r.

- Ponadto w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny. Prace miałyby rozpocząć się na początku przyszłego roku. Trwa także opracowywanie dokumentacji projektowej dla przebudowy przyszkolnej pływalni w SP 76 przy ul. Jagiellońskiej. Remont tego obiektu ruszy najprawdopodobniej w drugiej połowie 2021 roku - informuje Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

Izabela Kozicka-PrusUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Izabela Kozicka-Prus - najnowsze
Izabela Kozicka-PrusUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Izabela Kozicka-Prus - najnowsze