PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prezydent Dulkiewicz odpowiada na apel przewodniczącego Płażyńskiego w sprawie maturzystów

Prezydent Dulkiewicz odpowiada na apel przewodniczącego Płażyńskiego w sprawie maturzystów
Wczesnym rankiem, we wtorek 23 kwietnia, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, Kacper Płażyński, przesłał do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz list, w którym apelował do władz miasta o podjęcie działań umożliwiających przeprowadzenie egzaminów maturalnych zgodnie z planem. Prezydent Gdańska odpowiada.
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz odpowiada na apel przewodniczącego radnych PiS
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała na apel przewodniczącego radnych PiS
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Prezydent Dulkiewicz, w oficjalnym piśmie, przyznaje, że "co do meritum", zgadza się z prezydium klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, jednak różni się z nimi oceną sytuacji i sposobem rozwiązania kryzysu, który stoi za ogólnopolskim strajkiem nauczycieli.

- Nie w mocy samorządu jest jednak rozwiązanie go, decyzje muszą zapaść na poziomie rządowym - podkreśla w piśmie prezydent Dulkiewicz. - Tymczasem, bez wątpienia, polscy samorządowcy bardziej troszczą się o dobro młodzieży szkolnej niż władza centralna. Teraz macie Panowie realną okazję przełożenia obietnic z czasów kampanii wyborczej na język konkretnych działań. Liczę, że wykorzystacie Panowie wpływ na decyzje ministerstwa, co deklarowaliście jako potencjalną możliwość.

Kończąc Prezydent Gdańska wyraża gotowość do współpracy: "jeśli zdecydujecie się Panowie na działania, które służyć będą rozwojowi, a nie blokowaniu perspektyw rozwoju polskiego systemu edukacji." 

Przewodniczący Płażyński zaapelował, we wtorek 23 kwietnia, do Aleksandry Dulkiewicz, by ta "niezwłocznie podjęła wszystkie możliwe działania", by nie doszło do sytuacji, w której tegoroczni maturzyści nie będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości.

- Radni Prawa i Sprawiedliwości niezmiennie apelują do strajkujących nauczycieli, by klasyfikowali uczniów z klas maturalnych i umożliwili im przystąpienie do egzaminów, dając w ten sposób swoim podopiecznym szansę na rozpoczęcie studiów w normalnym terminie. Oczekujemy, że Pani Prezydent, poza podjęciem działań wynikających z przewidzianych prawem obowiązków ciążących na samorządzie w zakresie organizacji edukacji, przyłączy się do tego wezwania - zaapelował Kacper Płażyński.

 

Odpowiedź prezydent Aleksandry Dulkiewicz na wtorkowy apel przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości RMG:

 

Odpowiedź-na-apel

 

Przeczytaj także:

Apel Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz do premiera RP ws. sytuacji w oświacie

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl