PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Projekt Plaża TVN. W weekend cała Polska poznała plażę na Stogach i akcję “Gdańsk bez plastiku”

Projekt Plaża TVN. W weekend cała Polska poznała plażę na Stogach i akcję “Gdańsk bez plastiku”
Od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia) na Stogach gościło telewizyjne miasteczko “Projektu Plaża”. Dla mieszkańców i turystów była to okazja do zabawy i spotkania z celebrytami znanymi z ekranu TVN. Dla Miasta - sposobność, by promować ważną proekologiczną akcję “Gdańsk bez plastiku”.
Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, i Olivier Janiak podczas rozmowy na plaży na Stogach
Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, i Olivier Janiak podczas rozmowy na plaży na Stogach
TVN

 

Jednym z gości “Projektu Plaża” na Stogach był Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Rozmowę prowadził popularny prezenter TVN-u, Olivier Janiak. Temat: akcja “Gdańsk bez plastiku”.

- Jeśli każdy mieszkaniec aglomeracji gdańskiej w tygodniu zrezygnuje z jednej butelki wody mineralnej, to mamy jeden milion butelek mniej w systemie utylizacyjnym - tłumaczył Daniel Stenzel. - W perspektywie roku to jest 50 milionów, a mówimy tylko o naszym obszarze metropolitalnym. 

 

 TĘ I INNE ROZMOWY NA STOGACH - ZOBACZ TUTAJ

 

Ekipa TVN mocno zaangażowała się w promocję akcji “Gdańsk bez plastiku”. Jeszcze przed wizytą na Stogach strona “Projektu Plaża” informowała: “Już dziś każdy z nas może zrezygnować lub ograniczyć zużycie plastikowych siatek, słomek, kubków i butelek jednorazowego użytku. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to długofalowy proces zmiany naszych nawyków, jednak wierzymy, że możemy w tym obszarze zacząć działać zgodnie z gdańską dewizą >>nec temere, nec timide<<”.

 

ZASADY AKCJI "GDAŃSK BEZ PLASTIKU" NA STRONIE "PROJEKTU PLAŻA" - CZYTAJ TUTAJ

 

Miasteczko „Projektu Plaża” oferowało dla mieszkańców i turystów liczne darmowe atrakcje. Z myślą o dzieciach powstała strefa „Kids Club” z placem zabaw, a do dyspozycji byli animatorzy, którzy prowadzili konkursy z nagrodami. 

Starsza młodzież i dorośli mogli spróbować swoich sił w wielu wakacyjnych dyscyplinach, m.in. pływaniu na desce SUP i skakaniu na trampolinie wodnej. Na zwolenników mniej ekstremalnych sportów czekały zajęcia z zumby. 

Do Gdańska, by zobaczyć się z publicznością, przybyli zwycięzcy programu „Top Model” - Kasia Szklarczyk i Patryk Grudowicz (prywatnie są parą), „Panthers” - mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim, a także trenerka fitness Kasia Dziurska z narzeczonym, żeglarz Tomek Jakubiak, zwycięzca VI edycji „MasterChefa” Mateusz Zielonka oraz Miss Świata Głuchych 2016 - Iwona Cichosz. 

Do dyspozycji zainteresowanych, w Parku Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie, było wieczorne kino letnie player.pl. 

Ekipa “Projektu Plaża” od początku wakacji odwiedza nadmorskie miejscowości, by nadawać w plenerze weekendowe programy dla TVN. Zaczęli w pierwszych dniach lipca w Świnoujściu, potem były kolejno: Kołobrzeg, Dziwnów, Darłówko Zachodnie. W pierwszy weekend  sierpnia TVN zagościł w Ustce, w drugi - do Gdańska. Następne będą: Łeba i Władysławowo.

 

 

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl