Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pożar kamienicy w Oliwie. Osiem zastępów straży pożarnej w akcji

Przed godziną 8 rano wybuchł pożar na poddaszu kamienicy przy ul. Polanki w Gdańsku Oliwie. Pożar jest już ugaszony, ale strażacy na miejscu pracowali przez kilka godzin.

Pożar kamienicy w Oliwie. Osiem zastępów straży pożarnej w akcji
A
A
data publikacji: 26 stycznia 2017 r.

fot. Sebastian Kwiatkowski/Radio Gdańsk

Kilkunastu mieszkańców ewakuowało się samodzielnie. Cztery osoby trafiły do szpitala, ale były przytomne. Strażacy będą na miejscu pracowali nawet do godz. 12:00.

- Prawdopodobnie trzeba będzie rozebrać część dachu, bo cała konstrukcja jest nadpalona i osłabiona. Musimy też skontaktować się z właścicielem, by zorientować się, czy potrzebuje pomocy w osłonięciu tego miejsca przed deszczem - powiedział Radio Gdańsk brygadier Jacek Noga z gdańskiej Straży Pożarnej.

Jak zaznacza strażak, ma nadzieję, że przynajmniej część mieszkańców tego samego dnia będzie mogła wrócić do swoich mieszkań. - Nie mogę jednak tego zapewnić, bo nie wiemy jak wyglądają instalacje elektryczna czy gazowa - tłumaczy.

Na miejscu pożaru pracowało 8 zastępów strażackich. Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest osoba, którą zabrało do szpitala pogotowie. Nie wiadomo też dlaczego doszło do pożaru.
 -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl