PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Powieje do czwartku przed południem, spadnie też śnieg. Nawet kilka centymetrów

Powieje do czwartku przed południem, spadnie też śnieg. Nawet kilka centymetrów
Silny wiatr będzie wiał w Trójmieście całą środę, także w nocy. Synoptycy przewidują, że porywy wiatru - do 75 km/ha - ustaną w czwartek, 3 stycznia do południa. Spadnie też śnieg, może być go nawet kilka centymetrów.
Wichura na molo w Gdańsku Brzeźnie
Wichura na molo w Gdańsku Brzeźnie
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Po łagodnym sylwestrze pierwsze dni nowego roku to powrót zimy w całym kraju. W Gdańsku silnie wieje, w porywach do 90 km/ha. Wiatr spowodował sztorm nad morzem i tzw. cofkę.

- W Trójmieście średnia prędkość wiatru wynosi od 35 do 50 km/ha  - mówi Agnieszka Harasimowicz dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. - W obszarach miejskich to duża prędkość. Na otwartej przestrzeni wiatr w porywach dochodzi do 90 km/ha. Stopniowo będzie się uspokajał, ale zauważalną zmianę odczujemy w czwartek, 3 stycznia około południa. 

Synoptycy zapowiadają też przelotne opady śniegu, który ma padać także dziś w nocy. Jutro rano możemy spodziewać się nawet kilku centymetrów śniegu, który ograniczy widoczność.

- Dzisiejszej nocy prognozowana temperatura to minus 3 stopnie Celsjusza - mówi Agnieszka Harasimowicz. - Jutro od minus 2 stopni na terenach za obwodnicą Gdańska, nad zatoką do plus jeden stopień Celsjusza. Dobra wiadomość jest taka, że w czwartek spodziewamy się więcej przejaśnień, zobaczymy trochę więcej słońca na niebie. 


Czytaj także:

Sztorm i duży wiatr, w porywach do 90 km/h. Sprawdź aktualną sytuację w mieście. ZDJĘCIA

Górki Zachodnie, Długie Pobrzeże, Twierdza Wisłoujście - silny wiatr, wysoka woda. ZOBACZ zdjęcia i filmoprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl