PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Porażka Polaków na zakończenie turnieju. Ale znakomity Przemysław Odrobny w bramce

Porażka Polaków na zakończenie turnieju. Ale znakomity Przemysław Odrobny w bramce
Niedziela, 11 listopada, był ostatnim dniem turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Reprezentacja Polski na zakończenie w hali Olivia przegrała z Austrią 0:2. Tylko 0:2, bo w bramce świetnie spisywał się Przemysław Odrobny, bramkarz TatrySki Podhale Nowy Targ, wychowanek Stoczniowca Gdańsk.
Austriacy bardzo często byli pod bramką Przemysława Odrobnego
Austriacy bardzo często byli pod bramką Przemysława Odrobnego
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Przemysław Odrobny ma 33 lata, urodził się w Gdańsku, jest wychowankiem Stoczniowca. W reprezentacji gra - z małymi przerwami - od ponad 10 lat. Zdobywał medale mistrzostw Polski, dwukrotnie (2009, 2011) był laureatem "Złotego kija", plebiscytu na najlepszego polskiego hokeistę.

W pierwszych dwóch meczach gdańskiego turnieju Odrobny nie grał, bo selekcjoner reprezentacji Tomek Valtonen chciał sprawdzić dwóch innych bramkarzy. Na lód wyjechał przeciwko Austriakom w niedzielę, 11 listopada. I bronił znakomicie.

Rywale od początku natarli na polską bramkę. Odrobny łapał i odbijał wszystko co leciało w jego stronę, raz nawet rzucił się na krążek niczym bramkarz piłkarski. Dzięki wychowankowi Stoczniowca udało się przetrzymać nawet kilkudziesięciosekundowy okres gry w osłabieniu dwóch zawodników. W pierwszej tercji Austriacy oddali aż 23 strzały, Polacy tylko 9.

W drugiej tercji Odrobny nadal miał dużo pracy, dwoił się i troił, ale dwukrotnie musiał wyciągać krążek z siatki. Po raz pierwszy w 23. minucie, gdy Kewin Macierzynski dobijał po paradzie polskiego bramkarza, po raz drugi w 28. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Daniel Oberkofler, który rozgrywał setny mecz w reprezentacji Austrii.

W ostatniej części meczu biało-czerwoni walczyli o kontaktową bramkę, z kolei rywale walczyli o podwyższenie wyniku. Ani jednym ani drugim nie udało się zdobyć gola.

Odrobny i Oberkofler zostali wybrani najlepszymi zawodnikami meczu. Austria wygrała cały turniej, Polacy zajęli ostatnie miejsce.


Przemysław Odrobny został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu
Przemysław Odrobny został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Polska - Austria 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Bramki:

0:1 Macierzynski - Kristler, Wukovits 22:39

0:2 Oberkofler - Haudum 27:48

Polska: Odrobny - Michałowski, Gimiński, Bepierszcz, Nalewajka, Paś - Jaśkiewicz, Ziółkowski, Nalewajka, Neupauer, Malicki - Horzelski, Kostek, Marzec, Krężołek, Przygodzki - Radzieńciak, Jarosz, Jeziorski, Paszek, Gościński

Austria: Madlener - Strong, Unterweger, Haudum, Oberkofler, Lebler - Peter, Hackl, Schneider, Nissner, Gandahl - Vallant, Kirschlager, Macierzynski, Wukovits, Kristler - Wolf, Payr, Rrucker, Baumgartner, Richter


WYNIKI TURNIEJU

piątek, 9 listopada

  • Polska - Dania 1:0 (1:0, 0:0, przerwany na początku trzeciej tercji)
  • Austria - Norwegia 1:0 (1:0, przerwany po pierwszej tercji)

Oba mecze nie liczyły się w końcowej klasyfikacji

sobota, 10 listopada

  • Dania - Austria 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, dogrywka 0:1)
  • Polska - Norwegia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

niedziela, 11 listopada

  • Norwegia - Dania 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
  • Polska - Austria 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)


TABELA KOŃCOWA

  1. Austria        5 pkt     4:1
  2. Dania          4           2:2
  3. Norwegia    3           4:3
  4. Polska        0           2:6


CZYTAJ TAKŻE:

Pierwszy dzień turnieju: Polska - Dania 1:0 w hali Olivia, ale mecz został przerwany

Drugi dzień turnieju: Polska - Norwegia 2:4 w drugim dniu Turnieju z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległościoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl