PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Robienie bułek i sera, tenis i gimnastyka, wycieczki krajoznawcze, czyli półkolonie z GZSiSS

Robienie bułek i sera, tenis i gimnastyka, wycieczki krajoznawcze, czyli półkolonie z GZSiSS
Od 4 do 15 stycznia trwają w całym kraju ferie zimowe. W naszym mieście dla dzieci i młodzieży szkolnej przygotowano wiele atrakcji, część z nich odbywa się przy współudziale Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Półkolonie są bezpłatne, wolnych miejsc już brak.
Wśród zajęć są warsztaty kulinarne. Dzieci nauczyły się m.in. piec bułki
Wśród zajęć są warsztaty kulinarne. Dzieci nauczyły się m.in. piec bułki
fot. Wojciech Czubaszek / GZSiSS

 

Półkolonie z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku, w dwóch turnusach: 4-8 stycznia oraz 11-15 stycznia. Cieszą się dużym zainteresowaniem. Bierze w nich udział rekordowa liczba utworzonych przez organizatora grup: 13 w pierwszym tygodniu oraz 22 w drugim.

– Zależało nam, aby możliwie jak najwięcej dzieci mogło wziąć udział w półkoloniach i spędzić ferie aktywnie, wśród swoich koleżanek i kolegów. To szczególnie ważne teraz, w okresie pandemii, kiedy dzieci spędzają większość czasu przed komputerami – mówi Bartłomiej Papis, wicedyrektor GZSiSS. – Chcieliśmy, aby mogli chociaż na kilka dni oderwać się od domowej rutyny, oczywiście dbając przy tym o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Półkolonie odbywają się m.in. na terenie Schroniska Młodzieżowego przy al. Grunwaldzkiej, Schroniska Młodzieżowego przy ul. Kartuskiej, Schroniska Młodzieżowego przy ul. Wałowej, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 19, Szkoły Podstawowej nr 35, Szkoły Podstawowej nr 46, Szkoły Podstawowej nr 61, Szkoły Podstawowej nr 61, Szkoły Podstawowej nr 72, Szkoły Podstawowej nr 88.

Dzieci uczestniczą w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, warsztatach ceramicznych, kulinarnych, plastycznych, zajęciach na basenie oraz ogniska.
W siedzibie GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej były zabawy na świeżym powietrzu i pieczenie kiełbasek pod wiatą. W SP 35 dzieci zajmowały się wyrabianiem chlebowego ciasta, pieczeniem bułek, ubijaniem masła i sera. Z kolei w SP 46 postawiono na sport: uczono się gry w tenisa.

Nie zabrakło atrakcji turystycznych. Dzieci brały udział w botanicznej grze terenowej w Rezerwacie Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej oraz ćwiczyły posługiwanie się planem miasta oraz mapą. Były też gra terenowa na ulicach bajkowych (Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosi, Krasnoludków) oraz wycieczka do Diabelskiego Kamienia, Kamiennych Kręgów i zmagania z zadaniami z kompasem w terenie.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PÓŁKOLONI 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl