PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Politechnika Gdańska zachęca do studiowania w jej szeregach. Zobacz promocyjny film

Politechnika Gdańska zachęca do studiowania w jej szeregach. Zobacz promocyjny film
Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość - interesują cię cybernetyka i sztuczna inteligencja? Fascynuje cię inżynieria biomedyczna lub kosmiczne technologie? A może cechuje cię troska o ekologię i przyszłość naszej planety? W najnowszym filmie promocyjnym Politechnika Gdańska zachęca młodych ludzi do studiowania w jej szeregach.
Politechnika Gdańska -
Politechnika Gdańska -
fot. kadr z filmu

 

 

Politechnika Gdańska, która przez 14 pierwszych lat swojego funkcjonowania (uczelnię założono w 1904 roku) nosiła nazwę Królewskiej Wyższej Szkoły Technicznej w Gdańsku, jest jedną z najstarszych autonomicznych uczelni państwowych w Polsce i najstarszą politechniką w kraju. 

Budynek Politechniki Gdańskiej
Budynek Politechniki Gdańskiej
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Jako jedyna polska uczelnia o takim charakterze, znalazła się na ubiegłorocznej liście 800 najlepszych uczelni świata. Prestiżowy ranking przygotowuje od 11 lat brytyjskie czasopismo “Times Higher Education”. Na ośmiu wydziałach PG studiuje już w sumie około 18 tysięcy osób. 

W promocyjnym filmie uczelnia zachęca absolwentów szkół średnich do zasilenia grona jej studentów przekonując, że tu młodzi ludzie mogą spełnić swoje pasje i realizować marzenia. Także Gdańsk jest atutem - miasto, które zachwyca i inspiruje. Ambitni, kreatywni i niepokorni - takich studentów uczelnia chce mieć w swoich szeregach. "Tutaj liczą się pasje i chęć działania, a marzenia stają się rzeczywistością".

Zobacz film.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl