Pola Nadziei: rekordowe 660 tysięcy zł na pomorskie hospicja!

Dzięki hojności ludzi wolontariusze w województwie pomorskim, w tym w Gdańsku, zebrali ponad 660 tysięcy złotych na pomoc pomorskim hospicjom w ramach akcji Pola Nadziei. To rekord dotychczasowych zbiórek.

Pola Nadziei: rekordowe 660 tysięcy zł na pomorskie hospicja!
A
A
data publikacji: 23 kwietnia 2018 r.
W akcję pomocy hospicjom włączyły się całe rodziny
W akcję pomocy hospicjom włączyły się całe rodziny
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Anna Laska z Fundacji Hospicyjnej: - Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i wsparcie, którego udzieliliście nam przy promocji tego wydarzenia. Ponad 660 tysięcy złotych to fantastyczny wynik.

Pięć tysięcy wolontariuszy w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Pucku zbierało na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Hospicja te opiekują się ponad 400 chorymi: dorosłymi i dziećmi, a także ich bliskimi. Przez cały rok organizują wiele akcji charytatywnych, które umożliwiają im pełnić tę opiekę w sposób pełny i wszechstronny.  

W ramach Pól Nadziei udało się zebrać w niedzielę aż 663 225,37 zł. To o 100 tysięcy zł więcej niż w 2017 r.

Anna Laska tłumaczy, że hospicja są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, w ramach kontraktów, które trzeba regularnie odnawiać. Ale to dużo za mało.

- Pieniądze z NFZ zapewniają podstawową  opiekę medyczną - mówi Anna Laska. - Natomiast potrzeb jest dużo więcej. Dlatego hospicja zbierają samodzielnie środki na nowoczesny sprzęt, na aparaturę, na opłacenie zespołów hospicyjnych. Na to wszystko trzeba dozbierać. Dlatego cały rok, nie tylko podczas Pól Nadziei, wszystkie hospicja organizują wiele akcji charytatywnych, bo zależy im, żeby opiekę sprawować w sposób pełny, całościowy i na wysokim poziomie.

Finał akcji odbył się w niedzielę, 22 kwietnia, na Długim Targu. Była parada, orkiestry, teatr uliczny i zabytkowe samochody.

- Jesteśmy wzruszeni tak pozytywnym wynikiem i cieszymy się, że udało się pobić rekord – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej.

Anna Jochim-Labuda, Dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, dodaje: - Rekordowa zbiórka pieniężna jest zastrzykiem finansowym pozwalającym na spokojniejszą pracę i lepszą opiekę nad ludźmi odchodzącym w hospicjach. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, ochotnikom i darczyńcom.

 

 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl