Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Chcesz zacząć biegać? Najlepiej na molo w Brzeźnie, w każdą niedzielę

Jeśli zastanawiasz się, czy zacząć biegać, jak zacząć, znajdź czas w niedzielny poranek i przyjdź na molo w Brzeźnie. Co tydzień spotyka się tam grupa amatorów, która pod okiem zawodowców, zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Przyjdź i spróbuj swoich sił. Przy okazji możesz wspomóc akcję charytatywną.

Chcesz zacząć biegać? Najlepiej na molo w Brzeźnie, w każdą niedzielę
A
A
data publikacji: 08 kwietnia 2018 r.

Nietrudne treningi, niedługie dystanse, piękna sceneria i mili ludzie. To już trzecia edycja Run Beach Morning, czyli zajęć o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Pomysłodawcą i organizatorem jest Adam Zagórski, który początkowo biegał po prostu w gronie znajomych. Zaczynali od grupy kilku osób. Dzisiaj może do nich dołączyć każdy, kto ma chęć zaszczepić w sobie biegowego bakcyla. Jak widać w naszej relacji wideo - chętnych nie brakuje, choć nadal jest tu kameralnie i rodzinnie.

Co ważne, na zajęciach nie ma presji czasu. Tu przede wszystkim liczy się ruch na świeżym powietrzu i dobra zabawa. Biegacze obierają różne dystanse i różne trasy, co tydzień jest inaczej. Zawsze jednak trening dostosowany jest do możliwości grupy. Obok nowicjuszy spotkamy też osoby, którym trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez biegania. To one dzielą się wiedzą i doświadczeniami z tymi, którzy dopiero zaczynają.

- Marszobieg jest podstawową formą biegania, która nie tylko daje poczucie panowania nad ciałem, ale także otwiera wszystkie furtki w ciele - mówi Paweł Hofman, który przebiegł w swoim życiu 80 tys. km. - Nie można otworzyć nagle ciężkiej bramy, bo to pułapka. Spokojnie, delikatnie, przemykając przez furteczki biegowe, można dojść mega wysoko. Zasada jest jedna, chcesz biegać szybko, biegaj wolno.

Ważnym elementem Run Beach Morning jest cel charytatywny. W tym roku członkowie grupy chcą pomóc malutkiej Tatianie, która jest podopieczną Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Dziewczynka cierpi na zespół Retta, czyli chorobę genetyczną, która po kilku miesiącach prawidłowego rozwoju dziecka, zaczyna się ujawniać i stopniowo upośledzać ruch oraz pracę mózgu.

- Teraz zbieramy 10 tys. złotych na rehabilitację dla Tatianki - mówi Adam Zagórski, pomysłodawca Run Beach Morning. - Tatiana choruje na postępującą chorobę przez którą sama nie chodzi, przestała mówić, potrzebuje całodobowej opieki. Leczenie generuje duże koszty. Chcemy pomóc zarówno dziewczynce, jak i jej rodzinie, bo to wyjątkowi ludzie, którzy też z nami biegają.

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę. Zbiórka zawsze zaplanowana jest na godz. 8.50, przy molo w Brzeźnie. Ostatnie w tym sezonie zajęcia przewidziano 26 sierpnia.

Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody. Trawją ok. 90 minut.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora