PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
"PIT w Gdańsku! Się opłaca". Rekordowa liczba zgłoszeń w miejskiej loterii
"PIT w Gdańsku! Się opłaca". Rekordowa liczba zgłoszeń w miejskiej loterii
27 316 osób zgłosiło swój udział w miejskiej loterii PITowej. To już trzecia edycja i znowu padł rekord zgłoszeń. Do kogo trafi ekologiczne auto dowiemy się już w czwartek, 9 maja.
27 316! Tyle uczestników wzięło udział w gdańskiej loterii pitowej
27 316! Tylu uczestników wzięło udział w gdańskiej loterii PiT-owej
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Ponad dwanaście tysięcy więcej uczestników w porównaniu z 2017 rokiem i ponad osiem tysięcy w porównaniu z ubiegłoroczną kampanią. Już pierwsze dni po uruchomieniu tegorocznej loterii, wskazywały na bardzo duże zainteresowanie loterią "PIT w Gdańsku! Się opłaca". W pierwszej edycji zgłosiło się prawie 15 tys. mieszkańców, w ubiegłym roku niespełna 19 tys, w tym roku - 27 316 osób. 

Więcej rozliczonych podatników w Gdańsku to więcej środków w budżecie miasta na przedszkola, żłobki, edukację, sport, politykę społeczną, kulturę, komunikację i inwestycje. W 2018 roku do miejskiej kasy z podatków wpłynęło ponad 11 mln zł.


Czeka 26. nagród 

Przypomnijmy: 1 marca wystartowała kolejny raz kampania „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Rejestracja uczestników zakończyła się o północy, 5 maja br. Wziąć udział mógł każdy, kto w deklaracji PIT za 2018 rok wpisał gdański adres zamieszkania. W zeznaniu podatkowym liczy się bowiem miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

Organizatorzy przygotowali pulę 26. nagród. Do rozlosowania jest hybrydowa Toyota Yaris w wersji Premium, 15 rowerów miejskich Kross model TRANS 8.0 i 10 hulajnóg XIAOMI MIJIA 365 z elektrycznym napędem. To doskonała alternatywa i pomysł na środek transportu do pracy czy na uczelnię.

Nie bez powodu nagrody w loterii są przyjazne dla środowiska. Gdańsk już od dawna inicjuje nie tylko ekologiczne kampanie, jak np. Gdańsk bez plastiku, ale także promuje eko rozwiązania w transporcie miejskim.

Nagrody są też odniesieniem do aktywnej polityki rowerowej Miasta, które od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych i jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj”. Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce, wprowadził bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym oraz typu plug-in.


Losowanie nagród

W czwartek, 9 maja, odbędzie się losowanie nagród w gdańskiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, z której na naszym portalu przeprowadzona zostanie transmisja na żywo. Oprócz zwycięskich zgłoszeń zostaną także wylosowane tzw. zgłoszenia rezerwowe na wypadek negatywnej weryfikacji wylosowanych w pierwszej kolejności.

W ciągu trzech dni od losowania, konsultanci zadzwonią pod numery telefonów podanych w wylosowanych zgłoszeniach i wyślą maile do uczestników losowania, a następnie zweryfikują prawdziwość danych. 

Warto dodać, że udział w kampanii mogli wziąć także obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowana była angielska wersja strony internetowej. Oni także mogą stać się posiadaczami jednej z nagród, o ile do 30 kwietnia rozliczyli się w jednej z gdańskich skarbówek.

Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii - www.pitwgdansku.pl.

 

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze