PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

WolontariAPP - pierwsza w Polsce aplikacja dla wolontariuszy

WolontariAPP - pierwsza w Polsce aplikacja dla wolontariuszy
Od środy, 5 grudnia 2019 roku można pobrać pierwszą w Polsce mobilną aplikację do pośrednictwa wolontariatu w Gdańsku. Dzięki niej chętni zainteresowani działalnością wolontarystyczną szybko i bez przeszkód połączą się z bazą ofert i wybiorą interesującą dla siebie. 
wolontar_parada-036_798x533
Parada wolontariuszy w grudniu 2018 roku to już tradycja Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu 
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Premiera aplikacji zaplanowana została w ramach Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu, który trwa od 2 do 8 grudnia 2019 roku. Jak mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku aplikacja powstała dzięki współpracy centrum i firmy Aspire Systems w ramach wolontariatu pracowniczego.

- Firma ma swoją siedzibę w Gdańsku, jej pracownicy wykonywali aplikację podczas swojej pracy jako wolontariusze, za przyzwoleniem i chęcią zarządu firmy, całkowicie za darmo  - mówi Buczyńska. - Mimo tego nie traktowano nas z przymrużeniem oka, ale jak normalnego klienta. Pracownicy byli bardzo profesjonalni, z dużym zaangażowaniem kreowali i podpowiadali nam pewne rozwiązania. Aplikacja jest efektem synergii z jednej strony naszego doświadczenia i wiedzy i ich zaangażowania, kompetencji. 

apka

 

ZOBACZ - TUTAJ

Dzięki aplikacji łatwiej będzie można dotrzeć do pełnej bazy ofert wolontariatu, stworzyć swój profil, dodać do ulubionych, aplikować do wybranej oferty. 

- Będzie można jadąc sobie tramwajem uruchomić aplikację, która jest zintegrowana z całą bazą ofert - mówi Dawid Jastrzębski wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. - Szybciej, poręczniej, prościej. Gdańsk pierwszy wdrożył internetowe biuro wolontariatu i teraz aplikację. To modelowy przykład współpracy, dzięki któremu jeszcze więcej mieszkańców i mieszkanek Gdańska może zaangażować się w wolontariat.

Aplikację można pobrać ze strony zarówno na Androida, jak i na iOS-a.

 

 

 

W ramach Gdańskiego Centrum Wolontariatu także 5 grudnia o godz. 11.00 odbędzie się Parada Gdańskich Wolontariuszy i Wolontariuszek. Rozpocznie się ona pochodem od Złotej Bramy przez Długi Targ i zakończy przy napisie Gdańsk’ na Ołowiance. Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności rozpocznie się Gala Wolontariatu, podczas której w ramach konkursu ‘’Aktywni w Mieście’’ zostaną uhonorowane najbardziej zaangażowane w wolontariat osoby, organizacje współpracujące z wolontariuszami i wolontariuszkami, Szkolne Koła Wolontariatu oraz firmy zaangażowane społecznie. Zaprezentowane zostaną efekty realizacji inicjatyw podjętych w ramach Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Podczas Gali Wolontariatu zagra zespół DownTown Brass.Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze