PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Parlament Europejski chwali So Stay Hotel w Gdańsku. Za biznes odpowiedzialny społecznie

Parlament Europejski chwali So Stay Hotel w Gdańsku. Za biznes odpowiedzialny społecznie
Członkowie Parlamentu Europejskiego poprzez zwiększenie środków na Europejski Fundusz Społeczny chcą jeszcze skuteczniej walczyć z ubóstwem i bezrobociem. Jako przykład wspartego przez EFS dobrego biznesu odpowiedzialnego społecznie podają gdański So Stay Hotel.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Marianna i Piotr Wróblewscy - w recepcji So Stay Hotel, który prowadzą
Marianna i Piotr Wróblewscy - w recepcji So Stay Hotel, który prowadzą
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl


„So Stay Hotel w Polsce to nie jest zwyczajny hotel. To biznes odpowiedzialny społecznie. Zatrudniani są w nim młodzi ludzie, którzy dorastali w domach dziecka i rodzinach zastępczych” - pochwalił Parlament Europejski w filmie zamieszczonym na swoim profilu facebookowym, poświęconym temu innowacyjnemu przedsięwzięciu.

Mieszczący się przy ulicy Kartuskiej 18 w Gdańsku hotel powstał z inicjatywy przedstawicieli Fundacji Innowacji Społecznej. Rozpoczął swoją działalność 19 marca 2015 roku. Ponieważ był to pomysł innowacyjny w skali kraju, stał się rodzajem eksperymentu społecznego.

Idea była prosta - wzorowano się na modelu duńskich szkół produkcyjnych, które odniosły duży sukces w Danii. Chodziło o to, by nauczać zawodu młodzież startującą w dorosłość, która potrzebuje wsparcia w osiąganiu życiowej niezależności. Od początku istnienia hotelu, poprzez staże i praktyki młodzi ludzie mogą tam doskonalić swoje umiejętności w czterech ścieżkach zawodowych: recepcjonisty, kelnera, barmana i serwisu pokojowego. Ponadto, wypracowany zysk był i jest reinwestowany w edukację młodzieży.

Projekt został wsparty przez Europejski Fundusz Społeczny. To główny instrument UE wspierający zatrudnienie i włączenie społeczne - pomaga ludziom znaleźć pracę (lub zmienić ją na lepszą), wspiera integrację społeczną osób w trudnej sytuacji i zapewnienia wszystkim sprawiedliwsze szanse życiowe.

Jak zapowiedzieli członkowie Parlamentu Europejskiego, chcą, aby program EFS się rozwinął w EFS+ i wspierał zatrudnianie młodych, włączanie społeczne, dzieci, zdrowotne oraz społeczne innowacje. Za przykład takiej dobrej inicjatywy podano So Stay Hotel w Gdańsku.
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze