PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Orkiestra Pana Prezydenta, czyli nowa inicjatywa Patrycji Krzymińskiej

Orkiestra Pana Prezydenta, czyli nowa inicjatywa Patrycji Krzymińskiej
Orkiestra Pana Prezydenta to nowo powstały profil na facebooku, którego administratorką jest Patrycja Krzymińska - inicjatorka zbiórki “ostatnia puszka Pana Prezydenta”. Nowa grupa, którą utworzyła na FB, liczy już prawie 8 tysięcy osób. Krzemińska zachęca do bycia solidarnym i wpłacania drobnych kwot, które przeznaczy na pomaganie potrzebującym.
Prawie 8 tys. osób podpisuje się pod tym hasłem. Tylu członków liczy grupa utworzona przez Patrycję Krzymińską (na dzień 27 lutego)
Prawie 8 tys. osób (na dzień 27 lutego) podpisuje się pod tym hasłem. Tylu członków liczy nowa grupa na facebooku, utworzona przez Patrycję Krzymińską
fb/Orkiestra Pana Prezydenta


"Jesteśmy grupą ludzi, którzy chcą współtworzyć solidarne społeczeństwo. Co to znaczy? Chcemy sobie pomagać. Dlatego zapraszamy osoby gotowe wspierać każdą potrzebująca zbiórkę niewielkimi kwotami” - czytamy w opisie grupy na facebooku.

- Założyłam ten profil niedługo po zakończeniu zbiórki związanej z puszką Pawła Adamowicza - wyjaśnia Patrycja Krzymińska. - Na moje prywatne konto zaczęło przychodzić bardzo wiele próśb o pomoc, pomyślałam więc, że trzeba coś z nimi zrobić, że trzeba gdzieś te prośby ulokować. Utworzyłam więc taką grupę, by wszystkie osoby, które czują chęć niesienia pomocy, były w jednym miejscu.

Osoba, która potrzebuje zbiórki ratującej zdrowie lub życie, powinna zgłosić taką potrzebę na stronie www. orkiestrapanaprezydenta.pl. Znajduje się tam formularz zgłoszeniowy. Zbiórki organizowane są co dwa tygodnie. Przez ten czas zbierane są pieniądze dla jednej osoby, która została wybrana drogą losowania.

- Zgłoszeń z prośbami o pomoc otrzymujemy około stu dziennie - dodaje Patrycja Krzymińska. - Losujemy, a nie wybieramy, bo nikt nie wziąłby na siebie odpowiedzialności podjęcia decyzji komu pomożemy, a komu nie. Jest łatwiej, bo losuje komputer.

Po ostatniej puszcze Pawła Adamowicza Patrycja Krzymińska zorganizowała zbiórkę na rzecz Europejskiego Centrum Solidarności. Dzięki tym pomysłom kobieta zyskała uznanie i szacunek znacznej części Polaków
Po ostatniej puszcze Pawła Adamowicza Patrycja Krzymińska zorganizowała zbiórkę na rzecz Europejskiego Centrum Solidarności. Dzięki tym pomysłom kobieta zyskała uznanie i szacunek znacznej części Polaków
Krzysztof Mystkowski/KFP


Patrycja Krzymińska korzysta z pomocy dziesięciu osób, członków grupy, którzy weryfikują nadsyłane zgłoszenia z prośbami o pomoc. Wszyscy robią to charytatywnie, w swoim wolnym czasie. Osoby, które planują zgłosić prośbę o zorganizowanie zbiórki, muszą być podopiecznymi którejś z fundacji. Jak zaznacza Patrycja Krzymińska, potrzebne jest potwierdzenie, że dana osoba jest wiarygodna i potrzebuje realnej pomocy.

- Zdarzały się sytuacje, że ludzie prosili o sfinansowanie miesiąca miodowego, wycieczki w góry czy remontu mieszkania - wyjaśnia Patrycja Krzymińska. - Pilnujemy, by były to zbiórki, których celem jest wyłącznie ratowanie zdrowia i życia.

Do zbiórek zgłaszać można zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Tak się złożyło, że do tej pory ta druga grupa miała więcej szczęścia w losowaniach. Aktualnie prowadzona jest zbiórka dla 11-letniego Artura. Informacje o tym, kim jest chłopiec i jakiej pomocy potrzebuje znajdziemy tutaj.

- Chodzi nam o naprawdę drobne kwoty - dodaje Patrycja Krzymińska. - Chciałabym, żeby ludzie uświadomili sobie, że 5 złotych które wydają na przykład na kawę, w połączeniu z pięciozłotówkami innych osób, dadzą kwotę, która może mieć realny wpływ na uratowanie zdrowia drugiego człowieka.


Nz. Patrycja Krzymińska w naszym studio
Nz. Patrycja Krzymińska w naszym studio
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Kochana Drużyno Wielkich Serc - tak do członków Orkiestry Pana Prezydenta zwraca się Patrycja Krzymińska. Czy są już państwo już częścią tej drużyny? :)Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze