PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Opowieści o Gdańsku ze starego tramwaju [WIDEO]
Opowieści o Gdańsku ze starego tramwaju [WIDEO]
W pierwszy majowy weekend gdańszczanie i turyści mieli okazję wybrać się w nietypową podróż. Od 30 kwietnia do 3 maja, dwa razy dziennie, z przystanku Brama Wyżynna odjeżdżał zabytkowy tramwaj typu N.

Zabytkowa N-ka ma już ponad 60 lat
Zabytkowa N-ka ma już ponad 60 lat
Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Tramwaj wyprodukowany został w 1952 roku, dlatego sam w sobie jest już atrakcją. Część turystów, dzięki przejażdżce tym zabytkowym pojazdem, po raz pierwszy miała okazję zobaczyć symbole Gdańska, m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Stocznię Gdańską czy Stadion Energa Gdańsk.

Takie widoki dla gdańszczan to żadna nowość, ale i oni skorzystali na wycieczce. Obecny w tramwaju przewodnik zaskakiwał nawet wieloletnich mieszkańców Gdańska nieznanymi opowieściami: dowiedzieli się m.in. gdzie znajduje się dom grabarza, dlaczego ulica Hallera nazywana była aleją głodową i które kominy malował Donald Tusk.


Wycieczki zostały zorganizowane dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Gdańska, PTTK oddziału w Gdańsku, Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.


Ostatnie kursy, podczas których posłuchać można opowieści o historii Gdańska z perspektywy zabytkowej „N-ki”, odbyły się we wtorek, 3 maja. Trasa wiodła z przystanku Brama Wyżynna do Latarni Morskiej w Nowym Porcie, gdzie pasażerowie mają czas na zwiedzanie. 
 Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze