PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Odkryj nieznane zakątki Polski z Adamem Robińskim. Spotkanie 9 lipca Bibliotece Oliwskiej

Odkryj nieznane zakątki Polski z Adamem Robińskim. Spotkanie 9 lipca Bibliotece Oliwskiej
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do malowniczego ogrodu przy Bibliotece Oliwskiej na kolejne spotkanie z cyklu „Przyrodopisanie po polsku”. Bohaterem rozmowy, która odbędzie się w piątek, 9 lipca, będzie Adam Robiński, autor książki „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”, która zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku. Wstęp wolny.
Adam Robiński to nagradzany pisarz i dziennikarz, który swoich czytelników oprowadza śladami nieznanych zakątków i nieoczywistych dróg. Na spotkaniu w Gdańsku opowie m.in. o korzyściach płynących z obcowania z naturą
Adam Robiński to nagradzany pisarz i dziennikarz, który swoich czytelników oprowadza śladami nieznanych zakątków i nieoczywistych dróg. Na spotkaniu w Gdańsku opowie m.in. o korzyściach płynących z obcowania z naturą
fot. Marta Filipczyk

 

 

- „Jeśli chcesz kontemplować krajobraz, musisz się otworzyć na bodźce” - mówił Adam Robiński w wywiadzie dla wyborcza.pl. Ale gdzie właściwie tych bodźców szukać? O tym, a także o wędrowaniu mniej utartymi ścieżkami, odkrywaniu zakątków Polski, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach oraz korzyściach płynących z obcowania z naturą, porozmawiamy z autorem podczas drugiego spotkania z cyklu „Przyrodopisanie po polsku” - zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Podczas spotkania, które odbędzie się w piątek, 9 lipca, nie zabraknie też wątku lokalnego - Robiński, autor książki „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”, która zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 i Nagrodę Magellana 2018, bByła również nominowana m.in. do Nagrody Literackiej Miasta Warszawy oraz nagród Conrada i Gombrowicza - opowie o swojej najnowszej książce, której bohaterami będą... oliwskie bobry - i nie tylko.

Początek rozmowy o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się w ogrodzie za Biblioteką Oliwską (ul. Opata Jacka Rybińskiego 9) - udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

O autorze:

Adam Robiński - pisarz i dziennikarz związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i „Pisma”. Autor nagradzanej książki „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”, oraz „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”, która zdobyła m.in. Grand Prix Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju w 2020 roku i nagrodę publiczności tego festiwalu. Podróżował tropami Bruce’a Chatwina. Miłośnik  bóbrwatchingu, filmów Wernera Herzoga i mikrohistorii ukrytych w krajobrazie.

„Przyrodopisanie po polsku” to cykl spotkań z autorami, którzy swoją miłość do przyrody połączyli z pasją literacką. To również odpowiedź na cieszący się w ostatnim czasie popularnością książkowy trend, który w centrum uwagi stawia naturę i wszystko, co z nią związane. „Duchowe życie zwierząt”, „Sekretne życie drzew”, „Rzecz o ptakach” - to tylko kilka tytułów, które stały się światowymi bestsellerami i zwróciły oczy milionów czytelników w stronę świata fauny i flory. Podążający tropem tego rodzaju literatury cykl „Przyrodopisanie po polsku” może stać się inspiracją do zmiany myślenia o otaczającym świecie.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl