PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uczcić Dzień Edukacji Narodowej w czasie epidemii?! Gdańsk znalazł na to sposób

Uczcić Dzień Edukacji Narodowej w czasie epidemii?! Gdańsk znalazł na to sposób
W zmienionej formie, ale bardzo uroczyście odbyły się Gdańskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na pandemię wydarzenie zostało zorganizowane online za pomocą MS Teams. W spotkaniu, którego gospodarzem była Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska uczestniczyło ponad 200 osób - dyrektorzy placówek oświatowych, wyróżnieni nauczyciele oraz przedstawiciele władz miasta.
Jest to prostokątna ilustracja utrzymana w kolorystyce zieleni. Po lewej stronie widzimy uśmiechniętą młodą nauczycielkę w jasnej bluzce, stojącą na tle szkolnej tablicy, która jest zapisana wzorami matematycznymi. Po prawej znajduje się herb Miasta Gdańska i poniżej napis Gdańskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2020
Baner przygotowany na Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela
UMG

 

- Dzień Edukacji Narodowej to dla mnie zawsze okazja, aby podziękować i wyrazić swoją wdzięczność. Z okazji waszego święta składam serdeczne życzenia całej wspólnocie szkolnej. Troszczymy się o bezpieczeństwo wspólnoty, którą tworzą państwo jako nauczyciele, ale i państwa współpracownicy, uczniowie, uczennice, oraz rodzice. Bardzo dziękuję za całą przedszkolną i szkolną współpracę - mówiła do uczestników spotkania prezydent Dulkiewicz.

Podczas uroczystości, życzenia dla grona pedagogicznego złożyli także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta i Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

- W imieniu Radnych Miasta Gdańska i rodziców, bardzo dziękuję za wiedzę, którą przekazujecie dzieciom, ale przede wszystkim za troskę, opiekę i za wsparcie, które mają od państwa gdańskie uczennice i gdańscy uczniowie.  Pandemia to ogromne organizacyjne, psychologiczne i pedagogiczne wyzwanie dla szkół. Dziękuję, że codziennie stajecie państwo na wysokości zadania i gdańskie szkoły, mimo bardzo trudnej sytuacji, świetnie funkcjonują - życzyła Agnieszka Owczarczak przewodnicząca Rady Miasta.

- Chciałbym życzyć, żeby państwa codzienność była taka, jakiej oczekujecie. Żeby placówki szkolne i przedszkolne, w których pracujecie miały ciągły rozwój - mówił podczas uroczystości Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Widok ekranu komputerowego, który podzielony jest na pięć sąsiadujących części. Po prawej stronie widoczna jest prezydent Aleksandra Dulkiewicz; na lewo znajdują się pozostałe cztery części, w formie połączonych ze sobą kwadratów - dwa u góry i dwa na dole - na których widać twarze czterech gdańskich nauczycielek. U spodu, na całą szerokość ekranu rozciąga się wąski pasek na którym widać kolorowe kółeczka oznaczające pozostałych uczestników rozmowy. Takich kółeczek jest ponad dwadzieścia
Rozmowa odbyła się za pośrednictwem Teams - usługi internetowej, która umożliwia współpracę zespołową. Nz. prezydent Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie z gdańskimi nauczycielkami
Microsoft Teams/UMG

 

W tym roku, od prezydent Gdańska nagrody otrzymało 104 nauczycieli gdańskich szkół i placówek oświatowych, w tym 34 dyrektorów. Nagroda jest przyznawana za szczególne zaangażowanie na rzecz edukacji, zwłaszcza w odniesieniu do całej społeczności szkoły, czy przedszkola. Każda nagroda ma wymiar pieniężny i wynosi 6890 zł brutto.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne, które transmitowane były z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdańsku znajdującej się przy ul. Gościnnej 4.