PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowy przewoźnik i nowa trasa. EasyJetem polecimy do Berlina

Nowy przewoźnik i nowa trasa. EasyJetem polecimy do Berlina
Dobra wiadomość dla podróżników: do Gdańska powraca easyJet - brytyjskie tanie linie lotnicze. Od kwietnia 2019 r. samoloty tego przewoźnika będą latać z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Berlina-Tegel. Bilety są już w sprzedaży.
EasyJet latał z gdańskiego lotniska na przełomie 2017 i 2018 roku - teraz powraca, z połączeniem do Berlina
EasyJet latał z gdańskiego lotniska na przełomie 2017 i 2018 roku - teraz powraca, z połączeniem do Berlina
Fot. Sebastian Elijasz / KFP


„Gorący news w mroźny dzień! easyJet wchodzi do Gdańska z nowym połączeniem!” - poinformował Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, w czwartek, 13 grudnia.

Mowa o połączeniu do Berlina - tam od kwietnia 2019 roku easyJet będzie zabierał pasażerów z gdańskiego lotniska.

- Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego połączenia do oraz z Gdańska. Jesteśmy pewni, że nowa trasa do Berlina będzie nie tylko popularna wśród pasażerów z Gdańska, ale również sprowadzi ruch turystyczny z Niemiec, który przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu - powiedział Thomas Haagensen, dyrektor easyJet.

Haagensen przypomniał, że ta brytyjska tania linia lotnicza jest jedną z wiodących w Europie, i wyraził nadzieję, że zyska popularność również w Polsce.

- Mamy przyjemność jeszcze bardziej wzmocnić naszą siatkę połączeń w Polsce dzięki tej nowej trasie, która naszym zdaniem będzie cieszyła się dużą popularnością i umożliwi nam długoterminowy, zrównoważony wzrost oraz zapewni pasażerom większy wybór miejsc docelowych. Wszystko to przy zachowaniu niskich taryf i wspaniałej obsługi - zapewnił

Ogłoszenie przez easyJet wejścia do Gdańska wraz z nową trasą do Berlina-Tegel skomentował Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- Wejście easyJet do Gdańska to wspaniały prezent na święta. Gdy z naszej siatki połączeń zniknęła trasa do Berlina, w odpowiedzi na liczne zapytania pasażerów zapewnialiśmy, że będziemy zabiegali o jej powrót, zarówno wśród latających z naszego lotniska przewoźników, jak i u tych, których do Gdańska zapraszamy. Dzisiaj cieszymy się podwójnie - witając jednego z największych na świecie przewoźników niskokosztowych, oraz oferując naszym pasażerom obiecane połączenie do Berlina.

Połączenie ruszy 2 kwietnia 2019 r. W pierwszym sezonie letnim przewoźnik planuje obsłużyć ponad 22 tys. pasażerów. Loty obsługiwane będą samolotem A319 trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki oraz soboty.

Bilety są już w sprzedaży. Za podróż w obie strony (z bagażem podręcznym) zapłacimy od 223 zł.


Połączenie między Gdańskiem a Berlinem-Tegel jest 19. trasą easyJet z Polski, a Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy - 160. lotniskiem obsługiwanym przez tego przewoźnika w Europie.oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl