PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowa Olchowa połączy ulice Kartuską i Cedrową. Rusza przetarg na budowę

Nowa Olchowa połączy ulice Kartuską i Cedrową. Rusza przetarg na budowę
Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Olchowej. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Ulica będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Przewidziano także budowę obustronnego chodnika, oświetlenia i odwodnienia drogi.
Ulica Cedrowa, od niej odbije (ku górze) Nowa Olchowa, która dojdzie (na lewo) do ulicy Kartuskiej
Ulica Cedrowa, od niej odbije (ku górze) Nowa Olchowa, która dojdzie (na lewo) do ulicy Kartuskiej. Po lewej u dołu fragment zbiornika retencyjnego
http://gdansk.polska3d.pl/

 

Na tę inwestycję czeka spora liczba mieszkańców Gdańska. Nowa Olchowa połączy ulicę Kartuską z ulicą Cedrową, dzięki czemu znacznie usprawni się ruch pojazdów w okolicy i zmniejszą się korki. Nowa Olchowa będzie rozpoczynać się na wysokości nr 312 i 308 B przy ul. Kartuskiej, dalej wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej włączy się w ul. Cedrową śladem ul. Migdałowej. Ulica będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu.

Oprócz jezdni przewidziano budowę obustronnego chodnika, oświetlenia i odwodnienia drogi. Ponadto przebudowana zostanie sieć wodociągowa i gazowa. Wzdłuż ulicy pojawią się także ławki i kosze na śmieci oraz wiaty przystankowe. Realizacja inwestycji ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Oferty w przetargu mamy poznać pod koniec kwietnia.


MAPA Z ZAZNACZONĄ NA CZERWONO NOWĄ OLCHOWĄ 

Nowa Olchowa

 

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ze środków Gminy Miasta Gdańska i spółki „Cedrowa” Sp. z o.o.

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze