PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Nie marnuj deszczu” - konkurs dla gdańszczan. Zgłoszenia przedłużone do 15 lipca

„Nie marnuj deszczu” - konkurs dla gdańszczan. Zgłoszenia przedłużone do 15 lipca
Organizowany przez Miasto Gdańsk konkurs ekologiczny „Nie marnuj deszczu” został z powodu utrudnień związanych z pandemią przedłużony. Nie trzeba też zgłaszać się osobiście, można to zrobić drogą elektroniczną.
beczka

 

Celem konkursu „Nie marnuj deszczu” jest promowanie dbałości o zasoby wody oraz zagospodarowanie wód deszczowych, a także popularyzowanie rozwiązań związanych z małą retencją, które pozytywnie wpływają na poprawę jakości przestrzeni miejskiej. To niezwykle ważne postawy w dobie zachodzących zmian klimatycznych.

Zwycięzcą konkursu zostanie ten mieszkaniec, który zaprezentuje najciekawsze przedstawienia pomysłu na ogród z wykorzystaniem wody deszczowej. Uczestnicy proszeni są o nadsyłanie prac dowolną techniką (praca plastyczna, kolaż itd.). Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden pomysł. W szranki stanąć może też osoba niepełnoletnia, która uzyska zgodę prawnych opiekunów.


Oceny prac konkursowych dokona komisja składająca się z przedstawicieli Miasta Gdańska wyznaczonych przez Dyrektora Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Nagrodą w Konkursie jest 300-litrowa beczka drewniana na deszczówkę. Organizator przewiduje wyłonienie aż 18 laureatów.

Atrakcyjne nagrody już czekają
Atrakcyjne nagrody już czekają
mat. organizatora


Uwaga! Przedstawienie swojego pomysłu wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową można wysyłać do 15 lipca (wcześniej termin upływał wraz z końcem kwietnia) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: klimat@gdansk.gda.pl.

Do pobrania:

Regulamin konkursu (206.3 KB)

karta_zgloszeniowa (285.5 KB)

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl