PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nextbike wyprodukował już wszystkie rowery MEVO. Po testach trafią na ulice metropolii

Nextbike wyprodukował już wszystkie rowery MEVO. Po testach trafią na ulice metropolii
Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale w niemieckiej fabryce udało się w końcu zakończyć produkcję wszystkich zamówionych rowerów, z zasilaniem elektrycznym, które zamówił Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Pracownicy Nextbike muszą jeszcze sprawdzić, czy wszystko w nich prawidłowo działa.
W Niemczech wyprodukowano już wszystkie rowery Mevo
W Niemczech wyprodukowano już wszystkie rowery Mevo
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Fabryka Nextbike GmbH poinformowała o zakończeniu produkcji wszystkich rowerów Mevo. Pełna flota 4080 jednośladów wyjedzie na ulice Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia- Sopot, po przeprowadzeniu wszystkich testów – zarówno przez Nextbike Polska, jak i OMGGS. 

Mevo jest największą w Polsce, a także w Europie, flotą rowerów 4G wspomaganych elektrycznie. 

- Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, w ślad za fabryką w Niemczech, że zostały wyprodukowane już wszystkie rowery Mevo - potwierdza Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska, i dodaje, że rowery po testach w Niemczech, najpierw trafią na kolejne testy na warszawski Żerań, a następnie do Gdańska. 

Obecnie mieszkańcy OMGGS mogą korzystać z około 1900 rowerów. Kolejnych 700 jednośladów jest już przygotowanych do odbioru przez OM GGS, a pozostałe czekają na testy. 

Rowery Mevo są najbardziej zaawansowanymi technologicznie jednośladami w Polsce. Wyposażone są m.in w komputer pokładowy, GPS, czytnik kart RFID. Testowane są w nich wszystkie elementy m.in. generowanie zwrotów, wypożyczeń, korzystanie z funkcji postoju. Testy przeprowadzają pracownicy operatora systemu. Są to specjaliści z Działu IT, Działu Utrzymania i Operacji oraz Serwisu Wdrożeniowego. 

O popularności miejskiego roweru elektrycznego świadczą statystyki. Od momentu uruchomienia systemu, czyli od marca do połowy października br., liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 170 tysięcy, a liczba wypożyczeń wyniosła ponad 2,2 mln. 

 

Przeczytaj także: Prezes Nextbike Polska: Do końca września wyprodukujemy wszystkie rowery Mevo

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl