PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

8. Forum Inicjowania Rozwoju. Nawiąż nowe kontakty i podziel się doświadczeniem

8. Forum Inicjowania Rozwoju. Nawiąż nowe kontakty i podziel się doświadczeniem
Różnorodność. Człowiek i środowisko w centrum uwagi - to temat przewodni i hasło ósmej już edycji Konferencji Fundacji Inicjowania Rozwoju. We wtorek, 29 października w gdańskim Hevelianum spotkają się eksperci z różnych środowisk, by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Rejestracja tylko do 25 października!
Już po raz ósmy podczas Konferencji Forum Inicjowania Rozwoju spotkaja się eksperci z róznych środowisk, by wymiić się doświadczeniami, by budowac lepsze jutro.
Już po raz ósmy podczas Konferencji Forum Inicjowania Rozwoju spotkaja się eksperci z róznych środowisk, by wymiić się doświadczeniami, by budowac lepsze jutro.
UP Foundation

 

Tegoroczna konferencja, jak zapowiadają organizatorzy, będzie obfitować w relacje, wiedzę i wiele ciekawych działań. Ale jak zawsze promowane będą idee zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu i współpracy międzysektorowej.

Tegoroczna konferencja będzie pomorskim wkładem w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju dla organizacji i społeczności na terenie naszego Regionu. A konkretnie mowa jest o pięciu celach: CEL 5 – równość płci, CEL 10 – mniej nierówności, CEL 11 – zrównoważone miasta i społeczności, CEL 13 – działania w dziedzinie klimatu i wreszcie CEL 17 - partnerstwo na rzecz celów.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 8:30 - 17:00 w Hevelianum.

W programie (w całości  - poniżej) m.in.  networkingowe śniadanie biznesowe przygotowane przez podmioty ekonomii społecznej, a także inspirujące rozmowy ze specjalnymi gośćmi. Wśród nich takie nazwiska, jak Szymon Hołownia – twórca DOBREJ FABRYKI, dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press, czy Marcin Popkiewicz– fizyk jądrowy, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka - energia - zasoby - środowisko, czy Agata Spała – przedsiębiorca, ekspertka z dziedziny zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami.  

Ponadto uczestnicy spotkania wezmą udział w warsztatach i dyskusjach, poznają dobre praktyki. Będzie także networking podczas warsztatów i targów przedsiębiorstw odpowiedzialnych społecznie. Warto dodać, że w programie znalazł się nawet warsztat relaksacyjny oraz warsztaty tworzenia biżuterii upcyclingowej. Pod koniec konferencji organizatorzy zaplanowali losowanie nagród w loterii wizytówkowej. 

Forum jest największą na Pomorzu konferencją dotyczącą budowania partnerstw międzysektorowych na rzecz promowania społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Zgłaszać udział można do 25 października. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie jest bezpłatne, ale podczas rejestracji należy uiścić kaucję w wysokości 30 zł. Kwota ta podlega zwrotowi w terminie 14 dni od zakończenia Forum. Warunkiem zwrotu kaucji jest udział w wydarzeniu, potwierdzony złożeniem podpisu na liście obecności. Jeżeli osoba zarejestrowana nie weźmie udziału w Forum, kaucja nie zostanie zwrócona.

Osoby zarejestrowane mogą zrezygnować z udziału do 25 października 2019. Warunkiem uwzględnienia rezygnacji i zwrotu wpłaconej kaucji jest przesłanie oświadczenia na adres e-mail: kontakt@upfoundation.pl.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE 

Więcej informacji: www.forumrozwoju.org.pl.

Wydarzenie na Facebooku 

PROGRAM WYDARZENIA 

10:00 - 12:00 | Rozmowa z Gośćmi Specjalnymi “Różnorodność. Człowiek i środowisko. W centrum uwagi” ( Paweł Niziński / Szymon Hołownia / Agata Spała / Marcin Popkiewicz) | Uroczyste otwarcie.

12:00-12:20 | Przerwa kawowa

12:20-13:40 | Dobre praktyki - warsztaty i dyskusje: 

1) Dostępność w miejscu pracy I Piotr Kowalski, Ekspert w dziedzinie dostępności przestrzeni publicznych
2) Siedem kroków do inkluzywności - jak budować kulturę otwartą na różnorodność? I Tomasz Dąbrowski, Diversity Hub
3) Zatrudnienie otwarte na różnorodność - dobre praktyki I Monika Truszkowska-Bednarek Prezeska Fundacji INTEGRALIA
4) Relacje - nowy fundament rozwoju i różnorodność - Open Eyes Economy I Ewa Sowińska, ESO Audit, OEES
5) Powody dla których gra "50 ways to fight bias" jest efektywna w dyskusjach o zróżnicowanym środowisku pracy I Aleksandra Harasiuk, Lean in Poland 
6) Projektowanie polityki środowiskowejI Eksperci Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
7) Odpowiedzialne zakupy I Olga Petelczyc, Arete Audit
8) Budowanie społeczności less waste - dobre praktyki I Alicja Żarkiewicz, Pakuję do swojego
9) Projekt CSR od postaw I Agnieszka Buczyńska, Regionalne Centrum Wolontariatu

 

13:40-14:30 | Lunch

14:30-16:00  | Warsztaty i networking I Targi firm społecznie odpowiedzialnych I Targi ekonomii społecznej


1) Uszyj odpowiedzialne społecznie gadżet| Prowadzenie: Zero Ban, Fundacja Kobiety Wędrowne
2) I ty wynieś coś ze spotkania - naturalny peeling przy kawie z CieKAWEJ Kawiarni | Prowadzenie: Krzysztof Skrzypski, CieKAWA Kawiarnia
3) RE-use - nowe życie przedmiotów | Prowadzenie: Fundacja Świat Wrażliwy i Sklep Charytatywny Luk Luk
4) Kuchnia resztkowa - kreatywne gotowanie | Prowadzenie: Spółdzielnia Socjalna Razem
5) Zero waste w organizacji - redukcja ilości śmieci, segregacja odpadów i inne działania | Prowadzenie Anna Desogus, Ambasada Czystej Planety
6) Praktyki budowania różnorodnej i otwartej firmy, cz.2 warsztatów |Prowadzenie: Diversity HUB
7) Daj sobie odpocząć - warsztat relaksacyjny | Prowadzenie: Sylwia Nikko Biernacka, Więcej Piękna
8) To się jeszcze przyda! Warsztaty tworzenia biżuterii upcyclingowej | Prowadzenie: Square Upcycling


16:00-17:00 Wnioski I Losowanie nagród w loterii wizytówkowej I Zamknięcie Forum

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze