PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

NARRACJE #10. Miejscem tegorocznej edycji była Oliwa

NARRACJE #10. Miejscem tegorocznej edycji była Oliwa
Po raz dziesiąty w Gdańsku odbywa się festiwal NARRACJE. Tym razem artyści i artystki swoje prace prezentują w nocno-jesiennej scenerii gdańskiej Oliwy. Zobacz nasz fotoreportaż z pierwszego dnia imprezy.
NARRACJE #10 odbywają się w scenerii Oliwy
NARRACJE #10 odbywają się w scenerii Oliwy
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


W piątkowe popołudnie o godzinie 17-ej, kiedy już zapadł zmrok w Oliwie rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu NARRACJE. W siedzibie Rady Dzielnicy Oliwa, gdzie mieści się punkt informacyjny imprezy, i w jej sąsiedztwie pojawiła się publiczność i uczestnicy festiwalu. Co 20 minut odbywało się oprowadzanie po instalacjach z przewodnikami.

Program NARRACJI #10 znajdziesz na stronie: narracje.eu

Oliwa to magiczna i inspirująca część Gdańska. Noc dodatkowo podkreśla jej walor. Artyści i artystki zaproszeni przez kuratora Piotra Stasiowskiego mieli opowiedzieć Oliwę na nowo, interpretując motto Reinera Marii Rilkego - "Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie". Tegoroczne NARRACJE odbywają się w dniach 16-17 listopada.

Narracje #10
Narracje #10
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


NARRACJE Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej to artystyczne, organizowane w Gdańsku od 2009 r. Używając różnych mediów artyści z kraju i zagranicy nadają dobrze znanym dzielnicom miasta nowy kontekst. Festiwal każdego roku odbywa się późną jesienią, dając powód, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto.

Impreza była już organizowana na Starym i Głównym Mieście oraz na terenie Stoczni Gdańskiej, a także na Dolnym Mieście, Długich Ogrodach, we Wrzeszczu, Nowym Porcie, na Biskupiej Górce i w Brzeźnie. Towarzyszą jej różne działania towarzyszące np. warsztaty dla dzieci. Jest też strefa gastronomiczna. NARRACJE organizuje Instytut Kultury Miejskiej we współpracy z Gdańską Galeria Miejską.

Zobacz jak wyglądał spacer okiem naszego fotoreportera Dominika Paszlińskiego:

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl