PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Konkurs dla szkół: "Środowisko to jest wszystko". Napisz wiersz o tematyce ekologicznej, wygraj nagrodę

Konkurs dla szkół: "Środowisko to jest wszystko". Napisz wiersz o tematyce ekologicznej, wygraj nagrodę
Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska zaprasza uczniów klas siódmych, ósmych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Środowisko to jest wszystko" zorganizowanego w ramach programu „Gdańsk bez Plastiku”. Prace można nadsyłać do 12 lipca 2020 roku. 
Odłonięcie ekologicznej rzeźby - instalacji z zużytych butelek promującej postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży oraz pokaz recyclingowej mody. Gdańsk Świbno, Szkoła Podstawowa nr 88
Odsłonięcie ekologicznej rzeźby - instalacji z zużytych butelek promującej postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży oraz pokaz recyclingowej mody w Gdańsku Świbnie w Szkole Podstawowej nr 88
Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

- Pomysł na konkurs zrodził się w naszej Komisji Kultury i Sportu - mówi Jakub Hamanowicz, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. - Ekologia to dziś oczywisty i ważny temat. Wiemy, co dzieje się z naszą planetą, wiemy o tym, że prognozy naukowców co do jej losów nie są pozytywne. Jako Młodzieżowa Rada nie mamy może dużych możliwości, żeby zapobiegać zmianom klimatycznym, ale na pewno możemy naszym rówieśnikom uświadamiać problemy z tym związane, mobilizować do działań. I taka jest idea tego konkursu. 

 

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Za nami sesja inauguracyjna V kadencji młodych radnych

 

Konkurs "Środowisko to jest wszystko" ma m.in. zwiększyć świadomość na temat działań proekologicznych we własnym otoczeniu, poszerzyć wiedzę ekologiczną,  zaktywizować dzieci i młodzież w zakresie ekologii, pogłębić ich wiedzę na temat tych zagadnień w związku z realizacją na terenie miasta Gdańska programu „Gdańsk Bez Plastiku”.

 

plakat dobry
Fot. Mat. prasowe MRMG

 

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska zgłoszenia - autorski, nie publikowany nigdzie wiersz, przyjmuje do 12 lipca 2020 r.. Prace nadesłane po tym terminie nie będą oceniane. Nagrody rzeczowe (m. in. torby ekologiczne z gadżetami) zostaną przyznane trzem autorom prac najwyżej ocenionych przez komisję konkursową. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 sierpnia 2020 r. na stronie na Facebooku Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, a laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie/mailowo.

Pracę należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: mrmgkulturaisporty@gmail.com

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska spotyka się raz w miesiącu na sesji, na której podejmuje uchwały w sprawach dotyczących młodzieży gdańskiej. Nie są to przepisy prawodawcze, ale mają charakter doradczy dla Rady Miasta Gdańska. Oprócz tego, młodzi radni podejmują szereg działań integrujących i wspierających środowisko uczniowskie w Gdańsku.

Więcej informacji na temat Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska

 

Regulamin konkursu Środowisko to jest wszystko 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl