PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Najładniejsza Elewacja Roku - znamy laureatów ósmej edycji konkursu

Najładniejsza Elewacja Roku - znamy laureatów ósmej edycji konkursu
Cztery wspólnoty nagrodzono w tegorocznej edycji konkursu Prezydenta Miasta Gdańska na „Najładniejszą Elewację Roku”. Za budynek o najładniej wyremontowanej elewacji uznano kamienicę przy ul. Alfa Liczmańskiego 1 w Oliwie.

Alfa Liczmańskiego 1
Alfa Liczmańskiego 1
fot. archiwum

Zwycięska wspólnota otrzymała 20 tys. zł. Te pieniądze mogą zostać wykorzystane albo na dodatkową modernizację budynku, albo np. na spłatę zobowiązań zaciągniętych na poczet remontu.

Drugie miejsce w konkursie i kwotę 15 tys. zł otrzymał administrator budynku przy ul. Tuwima 10/10A. Na trzecim miejscu znalazła się kamienica przy ul. Konrada Wallenroda 17, której zarządca odebrał z rąk jury 10 tys. zł. W konkursie przyznano też jedno wyróżnienie: 5 tys. zł trafiło do zarządcy budynku przy ul. Strajku Dokerów 21.


ul. Strajku Dokerów 21
ul. Strajku Dokerów 21
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

ul. Tuwima 10/10A
ul. Tuwima 10/10A
fot. archiwum

ul. Wallenroda 17
ul. Wallenroda 17
fot. archiwum

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 26 budynków zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta. Głównym elementem oceny nieruchomości była estetyka wykonania elewacji. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż poziom wystawionych nieruchomości był bardzo wyrównany.

Do tej pory od 2009 roku wykonano około 1042 remontów elewacji w tym termomodernizacji w budynkach wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy.

Począwszy od 2009 roku w konkursie wystartowało 328 wspólnot mieszkaniowych (z tegoroczną). Nagrodami uhonorowano - 22 wspólnot mieszkaniowych na łączną kwotę 344,50 tys. złotych. Laureaci poprzednich edycji konkursu środki z nagród przeznaczali m.in. na modernizację wentylacji, remonty klatek schodowych, uporządkowanie i utwardzenie terenu wokół budynku, albo oraz spłatę zobowiązań zaciągniętych na wcześniejsze remonty.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl