PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nagrody im. Lecha Bądkowskiego zostały wręczone

Nagrody im. Lecha Bądkowskiego zostały wręczone
Już po raz dwudziesty wyłoniono laureatów Nagrody im. Lecha Bądkowskiego. Nagrody przyznawane są co roku najlepszym gdańskim organizacjom pozarządowym i społecznikom. Tegorocznej gali towarzyszyły wyjątkowe okoliczności - laureaci zostali uhonorowani podczas Święta Wolności i Demokracji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Laureaci tegorocznej nagrody im. Lecha Bądkowskiego
Laureaci tegorocznej nagrody im. Lecha Bądkowskiego
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

 

Nagrodę dla najlepszej organizacji pozarządowej z rąk prezydent Gdańska odebrali przedstawiciele fundacji Wspólnota Gdańska – za umiejętne wspieranie rozwoju społeczności lokalnych poprzez kulturę, sztukę i edukację. Kwota nagrody to 20 tys. zł.

Kapituła nagrody przyznała także dwa wyróżnienia. Trafiły one do fundacji Instytut Metropolitalny i Fundacji dla Rodziny Ogniska Nadziei. Natomiast tytuł Gdańskiego Społecznika Roku 2019 otrzymała Aneta Baczyńska – Rostkowska, liderka społeczna z Osowy, nominowana przez swoich sąsiadów.

- Chcę podkreślić, że nie tylko od święta należy się Wam nasza wdzięczność za to, że każdego dnia czynicie nasze życie lepszym. Dziękuję w imieniu gdańszczanek i gdańszczan. Dziękuję również tym, którzy dziś nie zostaną przywołani. Wasza praca jest ważna, bezcenna i dostrzegana. Nieśmiało wszystkich Was proszę o więcej - mówiła podczas gali Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Nagrodę ustanowił w 2001 roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a jej patronem został Lech Bądkowski, dziennikarz, pisarz, współzałożyciel Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, sygnatariusz porozumień sierpniowych z 1980.

Czytamy Bądkowskiego. Zobacz i posłuchaj jak mieszkańcy Pomorza zachęcają do lektury jego książek


Wydarzeniu towarzyszyło również podsumowanie piętnastolecia gdańskiej i pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Były to jedne z pierwszych w Polsce zespołów doradczych, które dały podwaliny współpracy organizacji pozarządowych z władzą wykonawczą. Podczas uroczystości uhonorowano dawnych i obecnych współprzewodniczących, oraz wręczono nominacje osobom rozpoczynającym pracę w następnej, VIII kadencji Gdańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.


LISTA LAUREATÓW NAGRODY IM. LECHA BĄDKOWSKIEGO Z LAT POPRZEDNICH

 

Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze