Na ulicy Sobieskiego rozpoczyna się nocna zmiana. Oby dobra!

Zaczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Sobieskiego. Remont obejmuje nie tylko położenie nowej nawierzchni i chodników, ale także przebudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Teraz prace odbywać się będą także nocą.

Na ulicy Sobieskiego rozpoczyna się nocna zmiana. Oby dobra!
A
A
data publikacji: 11 kwietnia 2016 r.

Ul. Sobieskiego. Za dnia, przed remontem, przed nocnymi pracami. Będzie lepiej!
Ul. Sobieskiego. Za dnia, przed remontem, przed nocnymi pracami. Będzie lepiej!
Grzegorz Mehring/ gdansk.pl

Po rozpoczęciu prac wodociągowych, na ulicy Sobieskiego przyszedł czas na prace renowacyjne kanału sanitarnego. Konieczne więc będzie zintensyfikowanie robót – przez około półrora tygodnia (w dniach 11-20.04) odbywać się one będą również nocą.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że roboty takie mogą być uciążliwe dla mieszkańców okolicznych domów, ale prowadzone będą z zachowaniem należytej staranności i dbałością o jak największy komfort sąsiadów placu budowy - mówi Jacek Skarbek, Prezes Zarządu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej (GIWK). - Mieszkańcy okolicznych domów zostali poinformowani o niedogodnościach przez wykonawcę prac, będziemy też ich prosić o wyrozumiałość.

Ten etap prac potrwa do 20 kwietnia. Do tego czasu, również w godzinach nocnych, w miejscu prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

A w ciągu dnia? Bez zmian: nadal trwają prace w pobliżu skrzyżowania ul. Sobieskiego i Traugutta (tu także ruch wahadłowy).

O następnych utrudnieniach w ruchu na ul. Sobieskiego będziemy informować na bieżąco. Planowane zakończenie prac - w połowie sierpnia 2016.

Zalecany objazd - przez ul. Smoluchowskiego oraz Jaśkową Doliną.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl