PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Muzykowanie z zasadami. Po konsultacjach z mieszkańcami Miasto wprowadza regulacje

Muzykowanie z zasadami. Po konsultacjach z mieszkańcami Miasto wprowadza regulacje
Muzykowanie na ulicach Głównego Miasta wpisało się już w koloryt Gdańska. Jednak dla mieszkańców tych rejonów miasta hałas spowodowany głośną muzyką to znaczne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Z uwagi na liczne skargi mieszkańców oraz notoryczne przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu przez muzyków koncertujących na ulicach, podjęta została decyzja o konieczności regulacji zasad występów muzycznych w przestrzeni publicznej. Postanowienie zapadło po spotkaniach prowadzonych z mieszkańcami, muzykami oraz przedstawicielami wszystkich zaangażowanych ze strony miasta, tj. przedstawicielami Straży Miejskiej, Biura ds. Kultury, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Menadżera ds. Śródmieścia, Kancelarii Radców Prawnych, Zarządu Rady Dzielnicy Śródmieście.

Wszyscy zainteresowani ulicznym występowaniem na terenie Gdańska, w tym również artyści indywidualni, muszą uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa drogowego w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.


Wniosek dostępny TUTAJ

kontakt: dział Użytkowania Przestrzeni Publicznej  tel. 58 55 89 528


Pierwsze wnioski już wpływają do GZDiZ. Będą one rozpatrywane pod kątem charakteru występów z uwzględnieniem dotychczasowych zasad:

  • zakazu używania nagłośnienia, wzmacniaczy, piecyków, magnetofonów, czy telefonów
  • możliwości występowania w określonych godzinach, tj. 10.00 – 22.00 z zakazem zakłócania koncertów carillonowych odbywających się w soboty w godz. 12.00 – 12.45 w Święta 13.00 - 1345 oraz o pełnych godzinach
  • konieczności rotacji miejsca koncertowania maksymalnie co 1h
  • zakazu występów pod Zieloną Bramą, Dworem Artusa, Ratuszem Głównego Miasta, Domem Uphagena


    Wszyscy występujący, nie wyłączając solistów muszą się liczyć, ze wzmożoną kontrolą Straży Miejskiej. Miasto przygotowuje się do opracowania systemowego rozwiązania problemu na przyszły sezon. 
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze