PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Tłumy na spotkaniu z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Tłumy na spotkaniu z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem
Spotkania autorskie z reguły przyciągają do Biblioteki Manhattan liczną publiczność, ale tym razem prawdopodobnie padł rekord frekwencji. Powodem była wizyta słynnego seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, zorganizowana w ramach VI Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.
Sobota w CH Manhattan stała pod znakiem imprez VI Międzynarodowego Dnia Małżeństwa, który potrwa do walentynek
Sobota w CH Manhattan stała pod znakiem imprez VI Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa, który potrwa do walentynek
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Prof. Lew Starowicz spotkał się z gdańską publicznością w sobotę, 8 lutego. Jak zwykle elegancki, opowiadał interesująco, taktownie i z poczuciem humoru, choć tematy, którymi się zajmuje, nie należą do prostych. Jak bowiem mówić - na przykład - w sposób ciekawy i wiarygodny o problematyce satysfakcji seksualnej w długoletnich związkach monogamicznych? Ogromne doświadczenie psychologiczne i psychiatryczne prof. Lwa-Starowicza, a także talent narracyjny sprawiają, że jest to możliwe. Grubo ponad 200 osób na widowni zaaranżowanej w Bibliotece Manhattan chętnie nagradzało autora śmiechem i brawami. 

Spotkanie stanowiło wkład Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w VI Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, którego głównym organizatorem w naszym mieście jest Fundacja Tydzień Małżeństwa, a partnerami m.in. Urząd Miejski w Gdańsku i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. 

 

Na spotkanie z najbardziej znanym polskim seksuologiem do Biblioteki Manhattan przyszło grubo ponad 200 osób
Na spotkanie z najpopularniejszym polskim seksuologiem do Biblioteki Manhattan przyszło grubo ponad 200 osób
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W sobotę, 8 lutego, atrakcje Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa skupiły się w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu, gdzie Biblioteka Manhattan ma swoją siedzibę. Zaraz po spotkaniu z prof. Lwem-Starowiczem o swojej pracy mówiła Grażyna Gorczyca, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku, co dla osób zamierzających zawrzeć związek małżeński było okazją fachowego wprowadzenia w temat.

W sobotę, 8 lutego, w CH Manhattan było wiele okazji do spędzenia czasu w interesujący sposób: warsztaty psychologiczne dla małżeństw, pokazy tańca małżeńskiego, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej, występy muzyczne. 

 Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa potrwa do walentynek, 14 lutego. W tym czasie w Gdańsku można m.in. wziąć udział w:

  • Zajęciach dla małżeństw zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu w ramach akcji “Aktywuj się w Gdańsku”. Codziennie do 14 lutego m.in. Zumba, Zumba Gold, Piesze wędrówki z rodziną, Joga na zdrowie, Treningi Biegowe. Szczegóły - TUTAJ

 

  • Spektaklach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, granych do 14 lutego. Małżeństwa mogą nabyć bilety w promocyjnej cenie 30 zł/osobę

 

  • Mszy świętej z błogosławieństwem i odnowieniem Przysięgi Małżeńskiej. Niedziela 9 lutego, godz. 18 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie

 

  • Spotkaniu autorskim “Modele małżeństwa w różnych kulturach świata”, z gdańską podróżniczką Agnieszką Wojtecką, która odwiedziła 42 kraje świata. Poniedziałek, 10 lutego, godz. 17, Ośrodek Rozwoju Osobistego SPCh, Al. Grunwaldzka 12 (udział bezpłatny)

 

  • 20 rad na 20 lat - spotkanie dla małżeństw i narzeczonych: Czy nie warto skorzystać z doświadczeń pary z 20-letnim stażem małżeńskim? Piątek, 13 lutego, o godz. 17, w Chrześcijańskiej Szkole Montessori w Gdańsku, ul. Jagiellońska 5A. Wstęp płatny - 15 zł TUTAJ
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl