Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Metropolitalna Karta do Kultury: Zniżki? Gdzie działa? Jak funkcjonuje?

Od 1 stycznia 2017 roku działa Metropolitalna Karta do Kultury, która nie tylko umożliwia wypożyczanie książek we wszystkich publicznych bibliotekach, ale pozwala także zaoszczędzić pieniądze. Przypominamy, jaki zakres terytorialny obejmuje nowa karta, jakie instytucje ją honorują, co daje właścicielowi i jakie są efekty jej działania.

Metropolitalna Karta do Kultury: Zniżki? Gdzie działa? Jak funkcjonuje?
A
A
data publikacji: 10 kwietnia 2017 r.

Ta jedna karta wystarczy, żeby swobodnie korzystać ze wszystkich bibliotek publicznych w Trójmieście i okolicach, a przy tym cieszyć się rabatami przy zakupie m.in. biletów do kina czy do teatru. Wzór karty wybrali sami czytelnicy
Ta jedna karta wystarczy, żeby swobodnie korzystać ze wszystkich bibliotek publicznych w Trójmieście i okolicach, a przy tym cieszyć się rabatami przy zakupie m.in. biletów do kina czy do teatru. Wzór karty wybrali sami czytelnicy
Metropolitalna Karta do Kultury

Od stycznia 2017 r. we wszystkich bibliotekach publicznych w Trójmieście oraz wielu tego typu placówkach na terenie całego województwa pomorskiego obowiązuje Metropolitalna Karta do Kultury, zastępująca tradycyjną kartę biblioteczną. Zastępująca i przewyższająca znacznie jej zalety, dodajmy: metropolitalna karta nie tylko pozwala bowiem na wypożyczanie książek, ale ułatwia jej posiadaczowi dostęp do kultury i sztuki, nauki oraz rozrywki.

Każdy, kto posiada taką kartę ma zagwarantowane zniżki na koncerty, spektakle i wystawy odbywające się w całym Trójmieście i miastach sąsiadujących. Wśród gdańskich instytucji biorących udział jest m.in. Scena Muzyczna Gdańsk (ul. Powstańców Warszawskich 25) i oddziały Gdańskiego Archipelagu Kultury: Plama (ul. Pilotów 11), Wyspa Skarbów (ul. Turystyczna 3), Stacja Orunia (ul. Dworcowa 9) oraz Dom Sztuki (ul. Stryjewskiego 25) i GAMA (ul. Starowiejska 15/16). Wszystkie wymienione placówki posiadaczom karty oferują 10% rabatu na wybrane wydarzenia.

Aż 25% zniżki karta zagwarantuje w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (ul. Ołowianka 1) przy zakupie biletu normalnego na koncert abonamentowy - bez wydarzeń nadzwyczajnych, balowych i sylwestrowych. Opera Bałtycka (Aleja Zwycięstwa 15) z kolei proponuje 30% rabatu na bilety na spektakle, na miejsca w sektorach B i C (z wyłączeniem premier, cykli „Opera? Si!” i „Opera Tu!Tu!”, imprez gościnnych oraz wydarzeń specjalnych).

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (ul. Bogusławskiego 1) zapłacimy o 5 zł mniej na wydarzenia organizowane przez GTS (jednak zniżka nie obowiązuje na wejściówki oraz bilety w cenie równej lub niższej niż 15 zł), podobnie w Teatrze Wybrzeże - o 5 zł taniej zapłacimy przy zakupie biletu normalnego lub ulgowego na spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na wszystkich scenach: gdańskiej Dużej Scenie, Malarni i Czarnej Sali, a także na Scenie Kameralnej w Sopocie (z wyłączeniem imprez gościnnych i specjalnych, których organizatorem jest Teatr - w tym premier czy spektakli okolicznościowych).

W Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51) bilet normalny na każde wydarzenie kupimy w cenie ulgowego, podobnie jak w klubie Żak (Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197), gdzie po okazaniu karty posiadaczowi przysługuje bilet ulgowy na spektakle, natomiast za bilet do kina zapłaci on tylko 14 zł.

Metropolitalna Karta do Kultury oferuje także rabaty do kawiarni, kina, księgarni, a nawet na różnego rodzaju kursy, m.in. językowe. Pełna lista partnerów akcji dostępna jest na stronie: Zniżki Karty do Kulttury.

Kto może mieć Metropolitarną Kartę do Kultury? Każdy! Wystarczy zgłosić się do dowolnej filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku lub do biblioteki publicznej w Gdyni i w Sopocie, a także w Redzie, Rumii, Wejherowie, Bolszewie, Pucku, Starogardzie Gdańskim, Bobowie, Trąbkach Wielkich i Luzinie.

 

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora