PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Maciej Muzaj odchodzi z Trefla. Do końca tego sezonu w ONICO Warszawa, w przyszłym w rosyjskiej Superlidze

Maciej Muzaj odchodzi z Trefla. Do końca tego sezonu w ONICO Warszawa, w przyszłym w rosyjskiej Superlidze
Na zasadzie transferu medycznego Maciej Muzaj wspomoże ONICO Warszawa w walce o medale w PlusLidze. Z kolei od sezonu 2019/2020 środkowy Trefla Gdańsk będzie zawodnikiem rosyjskiego Gazprom-Jugra Surgut.
Bossowie z rosyjskiej Superligi dostrzegli talent i umiejętności Macieja Muzaja
Bossowie z rosyjskiej Superligi dostrzegli talent i umiejętności Macieja Muzaja
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

ONICO Warszawa to czołowy zespół PlusLigi, we wtorek, 16 kwietnia, rozpoczął walkę o medale mistrzostw Polski. W pierwszym secie meczu z Jastrzębskim Węglem kontuzji doznał Bartosz Kwolek. To kolejny kontuzjowany zawodnik stołecznej drużyny, obok Bartosza Kurka. 

W tej sytuacji ONICO skorzystało z możliwości przeprowadzenia transferu medycznego i podpisało kontrakt z Maciejem Muzajem, dotychczasowym atakującym Trefla Gdańsk, który sezon zakończył już 5 kwietnia.

- Maciek od samego początku problemów zdrowotnych w naszej drużynie był dla nas jedynym wyborem: ze względu na limity obcokrajowców i formę, jaką prezentował w sezonie zasadniczym. Dołącza do drużyny w bardzo trudnym momencie, będzie miał bardzo niewiele czasu na zgranie się z Antoine'em i resztą zawodników, ale głęboko wierzę, że pomoże nam w walce o medal PlusLigi - mówił ficjalnemu portaloowi PlusLigi prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Muzaj do gry został uprawniony już w najbliższym starciu z Jastrzębskim Węglem w piątek, 19 kwietnia.

- Kontrakt Macieja z Treflem Gdańsk pierwotnie obowiązywał do 31 maja. Już na początku tygodnia, gdy kwestia transferu medycznego pojawiła się wobec problemów zdrowotnych Bartosza Kurka, od razu wyraziliśmy zgodę na takie rozwiązanie, by Maciej wspomógł zespół ONICO Warszawa. Trzymamy kciuki, by Maciek jak najmocniej wsparł warszawską drużynę w walce o medale - stwierdził Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.


24-letni Muzaj to jeden z najlepszych zawodników PlusLigi. W sezonie 2018/2019 wystąpił w barwach Trefla we wszystkich 26 meczach, w których łącznie zdobył 542 punkty - to najlepszy wynik w lidze. Był 7 razy wybierany najlepszym zawodnikiem meczu - to także rekord. Maciej jest również liderem rankingu atakujących, ma 479 punktów a następny na liście Jana Hadrava - 402. 

Z Treflem awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie gdańszczanie byli bliscy sprawienia mega sensacji w rywalizacji z galaktycznym Zenitem Kazań.

Pięć setów, sensacja była blisko. Trefl przegrywa z Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów 2:3

Trefl Gdańsk w Lidze Mistrzów bliski sprawienia największej sensacji XXI wieku


W obu spotkaniach świetnie spisywał się Muzaj, który zdobył łącznie 53 punkty. Jego gra nie uszła uwadze bossom z rosyjskiej Superligi: w sezonie 2019/2020 środkowy Trefla będzie reprezentować barwy Gazprom-Jugra Surgut.  

- Bardzo się cieszymy, że Maciejem po występach w Lidze Mistrzów zainteresowały się rosyjskie kluby, ponieważ takie też było jego życzenie, by w kolejnym sezonie zagrać za granicą. Bardzo dziękujemy Maćkowi za całe poświęcenie, jakie wkładał w pracę w Gdańsku, każdy zdobyty punkt, zaangażowanie i determinację. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i sukcesy na zagranicznych parkietach - powiedział prezes Gadomski.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl