PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Łyżwiarze figurowi trenują w Montrealu. Pod okiem jednego z najlepszych trenerów na świecie
Łyżwiarze figurowi trenują w Montrealu. Pod okiem jednego z najlepszych trenerów na świecie
Justyna Plutowska i Jeremie Flemin, łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowiec, szlifują formę przed sezonem w Kanadzie pod okiem francuskiego szkoleniowca Romaina Haguenauera. W połowie listopada gdańska para taneczna wróci do Europy, by wziąć udział w prestiżowych zawodach Alpen Trophy w Insbrucku, które są zaliczane do kategorii ISU Challanger.
Jeremie Flemin i Justyna Plutowska
Jeremie Flemin i Justyna Plutowska
fot. GKS Stoczniowiec

Romain Haguenauer to jeden z najleszych fachowców od szkolenia par tanecznych na świecie. Wspólnie ze swoimi najbliższymi współpracownikami, Marie-France Dubreuil oraz Patrice Lauzonem, przygotowywał czołowych łyżwiarzy figurowych świata, specjalizujących się w tańcach na lodzie. Do wychowanków szkoleniowca zaliczają się - Francuzi Gabrielle Papadakis i Guillaume Cizeron (aktualni mistrzowie Europy i świata, wicemistrzowie olimpijscy z Pyongchang), Kanadyjczycy Tessa Virtue oraz Scott Moir (mistrzowie olimpijscy z Vancouver i wicemistrzowie olimpijscy z Soczi), a także Madison Chock i Evan Bates (srebrni medaliści mistrzostw świata).

Pod okiem francuskiego sztabu szkoleniowego Justyna Plutowska wraz z Jeremiem Fleminem od blisko trzech miesięcy przygotowują się do swojego pierwszego startu w tym sezonie. Oba programy, krótki i dowolny, właściwie już są gotowe. Łyżwiarzy figurowych GKS Stoczniowiec podczas pracy na treningu uchwycił kamerzysta z On Ice Perspectives. 

ZOBACZ FILM

- Chęci do pracy i ciężkiej pracy na treningu. Na tym etapie ani Justyna, ani Jeremie niczego więcej nie potrzebują - mówi Mirosław Plutowski, jeden z trenerów łyżwiarstwa figurowego w Stoczniowcu, ojciec Justyny.


Plany startowe gdańskiej pary:

  • 11-18 listopada Alpen Trophy w Innsbrucku
  • 22-25 listopada Warsaw Cup & Mazowsze Trophy w Warszawie
  • 14-16 grudnia mistrzostwa Polski seniorów w Budapeszcie (Węgry)
  • 21-27 stycznia 2019 mistrzostwa Europy w Mińsku (Białoruś)
  • 18-24 marca 2019 mistrzostwa świata w Saitamie (Japonia).

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl