PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Lechia wkracza do Europy. Dziś mecz z Brøndby IF, sprzedano już prawie 25 tys. biletów

Lechia wkracza do Europy. Dziś mecz z Brøndby IF, sprzedano już prawie 25 tys. biletów
- Widzimy się w Europie i chcemy być w niej częściej. Chcemy zagrać z wielką agresywnością, zaangażowaniem i dobrą organizacją - mówi trener Lechii Piotr Stokowiec. Gdańszczanie w czwartek, 25 lipca, o godz. 19.00 na Stadionie Energa Gdańsk zagrają pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. SPRAWDŹ jak dojechać na mecz.
Piłkarze Lechii przed meczem z Brøndby IF trenowali na stadionie przy ul. Traugutta w środę przed południem
Piłkarze Lechii przed meczem z Brøndby IF trenowali na stadionie przy ul. Traugutta w środę przed południem
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Mecz z Brøndby IF Kopenhaga będzie powrotem piłkarzy Lechii Gdańsk do europejskich pucharów po 36 latach. W 1983 roku grali legendarne mecze w Pucharze Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn. 

- Lechia Gdańsk dosyć długo czeka na takie wydarzenie, jak rozgrywki pucharowe, mimo że są to kwalifikacje. My, jako sztab czekamy na to półtora roku i zapracowaliśmy na to, by znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteśmy. Nie możemy się doczekać tego meczu. Można powiedzieć, że po półtorarocznej pracy, ta potyczka z Broendby będzie weryfikacją na tle solidnej drużyny europejskiej. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Na pewno nasz przeciwnik to drużyna doświadczona, jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. My polegamy na naszej pracy i organizacji. Z szacunkiem podchodzimy do tego meczu i rywala. Chcemy pokazać nasze walory, siłę, piękny stadion i wspaniałych kibiców. Wierzę w to, że cała ta otoczka i solidna gra zaprowadzi nas do sukcesu - mówi trener biło-zielonych Piotr Stokowiec.

Gdańszczanie w środę, 24 lipca, przed południem trenowali na boisku przy ul. Traugutta. Spotkanie z czwartym zespołem duńskiej ekstraklasy rozpocznie się w czwartek, 25 lipca, na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 19.00. 

- Na pewno będzie to wielkie wyzwanie dla naszej drużyny, ale wierzę w to, że zawodnicy nie będą zestresowani i będą wiedzieli co robić. Chcemy pokazać trochę polotu i naszych możliwości. Znamy przeciwnika i posiadamy o nim informacje. To stabilna drużyna, prezentująca wyrównany, wysoki poziom na wszystkich pozycjach i nie ma tam piłkarza, który schodziłby poniżej pewnego poziomu. Na obozie przygotowawczym graliśmy z Odense i będzie to podobny mecz, to drużyna stosująca wysoki pressing. Zapowiada się interesujące widowisko - mówi Stokowiec. - Znam bardzo dobrze wszystkich zawodników. Siła tkwi w drużynie, w której w pierwszej jedenastce występuje jeden, dwóch Duńczyków, są też Szwedzi, Niemcy i Finowie. Jest też nasz Kamil Wilczek. To zespół bardzo stabilny, mający na skrzydłach dużo jakości. Wiemy, że oni mają kilku piłkarzy z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Niektórzy wracają po kontuzjach jak choćby Kasper Fisker. Słowo klucz to solidność, nieschodzenie poniżej pewnego poziomu, dynamika, agresywność i bieganie przez cały mecz.

Rewanż odbędzie się 1 sierpnia w Danii. Jeśli Lechia wygra w dwumeczu z Brøndby IF, to w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się z SC Braga, czwartym zespołem ligi portugalskiej. 

- To jest dla nas nagroda i wielkie wydarzenie, ale już teraz kończy się kurtuazja i uprzejmości z obu stron. Wiem, że to jest dla nas duże wyzwanie. My nie chcemy, by był to jednorazowy wyskok. Widzimy się w Europie i chcemy być w niej częściej. Chcemy zagrać z wielką agresywnością, zaangażowaniem i dobrą organizacją. Pokażemy też jakość. Nie czujemy się kopciuszkiem, który prosi o najmniejszy wymiar kary. Chcemy pokazać, że to jest drużyna, która się tutaj rodzi. To piękna sprawa znaleźć się w kwalifikacjach, chcemy to powtarzać co rok. Wiemy, że to wielka trudność, ale stawiamy sobie ambitne cele - zaznacza szkoleniowiec Lechii. 

 

Piotr Stokowiec o rywalu: - To zespół bardzo stabilny, mający na skrzydłach dużo jakości. Wiemy, że oni mają kilku piłkarzy z ponadprzeciętnymi umiejętnościami
Piotr Stokowiec o rywalu: - To zespół bardzo stabilny, mający na skrzydłach dużo jakości. Wiemy, że oni mają kilku piłkarzy z ponadprzeciętnymi umiejętnościami
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

W sprzedaży są jeszcze bilety na mecz Lechii z Brøndby IF. Na dzień rozegrania meczu w Gdańsku, do godz. 12.00, poszło już prawie 25 tysięcy wejściówek. 

Bilety są do nabycia online na bilety.lechia.pl, w aplikacji mobilnej Bilety Lechia Gdańsk oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży, salonikach prasowych Kolporter i sklepie FanStore Lechia Gdańsk. 


Jak dojechać na mecz

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"! 

Pociągi z przystanku Gdańsk Główny w kierunku przystanku Gdańsk - Stadion Expo:

 • 17:25 (przyjazd na stadion 17:31)
 • 17:43 (przyjazd na stadion 17:49)
 • 18:00 (przyjazd na stadion 18:06)
 • 18:10 (przyjazd na stadion 18:16)
 • 18:20 (przyjazd na stadion 18:26)
 • 18:40 (przyjazd na stadion 18:46)

Kolejki SKM z przystanku Gdańsk - Stadion Expo w kierunku Dworca Głównego:

 • 21:05 (przyjazd na stadion 21:11)
 • 21:15 (przyjazd na stadion 21:21)
 • 21:25 (przyjazd na stadion 21:31)
 • 21:45 (przyjazd na dworzec o 21:51)
 • 22:05 (przyjazd na dworzec o 22:11)


Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158, 283 i 658 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 20:13 i 20:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 20:37, 20:57 i 21:19 z przystanku "Władysława IV" [2169]  w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.