PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - Legia. Trener apeluje do kibiców w Gdańsku i na Pomorzu: “Potrzebujemy was na trybunach”

Lechia - Legia. Trener apeluje do kibiców w Gdańsku i na Pomorzu: “Potrzebujemy was na trybunach”
Trener Lechii Tomasz Kaczmarek nie ukrywa, że chce wygrać niedzielny mecz w Ekstraklasie przeciwko Legii Warszawa. Szykuje się ostra walka: stołeczna drużyna wygrała właśnie ciężki mecz przeciwko angielskiemu Leicester i przyjedzie do Gdańska zmęczona, ale też uskrzydlona. - Będziemy bardzo potrzebować 12 zawodnika. Chcę, żeby ludzie przyszli nie tylko obejrzeć Legię Warszawa, ale takich którzy wierzą że Lechia Gdańsk jest w stanie zagrać dobre spotkanie - mówi Tomasz Kaczmarek.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trener Tomasz Kaczmarek: - Jestem w Gdańsku po to, by Lechia cieszyła kibiców grą. Nasza drużyna ma jakość, dlatego głęboko wierzę w sukces. Do kibiców mogę powiedzieć tylko jedno: “Potrzebujemy was na trybunach stadionu w Letnicy, potrzebujemy usłyszeć wasz doping”.
Trener Tomasz Kaczmarek: - Jestem w Gdańsku po to, by Lechia cieszyła kibiców grą. Nasza drużyna ma jakość, dlatego głęboko wierzę w sukces. Do kibiców mogę powiedzieć tylko jedno: “Potrzebujemy was na trybunach stadionu w Letnicy, potrzebujemy usłyszeć wasz doping”.
Lechia.pl

 

W środę reporter naszej redakcji gościł na starym stadionie Lechii przy Traugutta, gdzie drużyna miała trening. Zawodnicy czują się świetnie, jest dobra atmosfera w drużynie. Po trzech zwycięstwach z rzędu jest też wiara w sukces w niedzielnym meczu przeciwko Legii. Przypomnijmy, że Lechia zwyciężyła ostatnio w dwóch ligowych spotkaniach z Piastem Gliwice 1:0, Górnikiem Łęczna 4:0, a także w rozgrywkach Pucharu Polski, z Jagiellonią Białystok 3:1. Cieszą nie tylko wyniki, ale też styl tych wygranych.

 

 

Rozpędzona Lechia wpadnie teraz na Legię Warszawa, opromienioną zwycięstwem nad Leicester po bardzo dobrym meczu w Lidze Europy. Stołecznej drużyny nikomu nie trzeba przedstawiać: to aktualny Mistrz Polski, który pod względem sportowym reprezentuje wysoką jakość, choć obecnie w Ekstraklasie ma serię słabszych wyników. 

- Jestem w Gdańsku po to, by Lechia cieszyła kibiców grą - powiedział trener Tomasz Kaczmarek portalowi gdansk.pl przed środowym treningiem. - Nasza drużyna ma jakość, dlatego głęboko wierzę w sukces. Do kibiców mogę powiedzieć tylko jedno: “Potrzebujemy was na trybunach stadionu w Letnicy, potrzebujemy usłyszeć wasz doping”. Drużyna Lechii podczas środowego treningu na Traugutta
Drużyna Lechii podczas środowego treningu na Traugutta. Trwają przygotowania do starcia z Legią Warszawa. Początek meczu - w niedzielę, o godz. 17.30, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk 
www.gdansk.pl

 

W czwartek trener Tomasz Kaczmarek uczestniczył w przedmeczowej konferencji prasowej. Mówił m.in.:

 

  • O sytuacji kadrowej Lechii i Legii:

- To zawsze pomaga, gdy najlepsi zawodnicy rywala nie grają. Mam na myśli Artura Boruca, wiemy kto w Legii jest w formie, a kto jest „pod formą”. Jak to wykorzystać - to część strategii, my skupiamy się na sobie. Jeśli chodzi o moją drużynę - nie będzie w kadrze kontuzjowanych Josepha Ceesaya i Kristersa Tobersa. Marco Terrazzino powoli wraca do zajęć. Nie wiem czy to wystarczy do znalezienia się w „20” w niedzielę.

 

  • O wyzwaniu, jakim jest mecz z Legią:

- Czuję przed tym meczem bardzo duże napięcie, to jest największe wyzwanie w polskiej piłce, zagrać dobrze z najlepszą drużyną w naszym kraju. Zawsze czujemy presję jako trenerzy, ci którzy mówią że nie jej nie czują - kłamią. Nie mówimy na razie o wyniku, chcemy dać sobie maksymalną szansę żeby wygrać.

 

  • O wsparciu kibiców w niedzielę:

- Będziemy bardzo potrzebować 12 zawodnika. Chcę, żeby ludzie przyszli nie tylko obejrzeć Legię Warszawa, ale takich którzy wierzą że Lechia Gdańsk jest w stanie zagrać dobre spotkanie. Takiej mentalności potrzebujemy. Wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić. Sztab, który tu był poprzednio dobrze przygotował zespół, dzięki ich pracy byliśmy w stanie w ciągu sześciu dni wygrać trzy spotkania.

 

  • O obsadzie bramki:

- Decyzja jeszcze nie zapadła, obaj nasi golkiperzy zagrali bardzo poprawne mecze. Jestem w dobrej sytuacji, mam dwóch bramkarzy z którymi jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz w lidze. Trener bramkarzy Paweł Primel będzie mieć duży wpływ na ostateczną decyzję, która zapadnie w trakcie dyskusji między nami.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl