PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Laptopy, maseczki, żywność. MOPR dziękuje za gesty wsparcia podczas epidemii

Laptopy, maseczki, żywność. MOPR dziękuje za gesty wsparcia podczas epidemii
W czasie pandemii Covid - 19 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku stara się sprostać bardzo trudnej sytuacji i otoczyć szczególną opieką najsłabszych mieszkańców, m.in. osoby samotne, niesamodzielne, z niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności oraz rodziny z dziećmi. Tak szerokie wsparcie było możliwe dzięki przyłączeniu się firm, organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i osób prywatnych.
intelll
Maseczki przekazane pracownikom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku 
Facebook/UCK

 

Tak szerokie, skuteczne wsparcie nie byłoby możliwe bez współpracy z fantastycznymi partnerami - organizacjami pozarządowymi, firmami, instytucjami oraz mieszkańcami gotowymi do bezinteresownego współdziałania na rzecz gdańszczanek i gdańszczan.

 

Lokalny deweloper i światowa korporacja wciąż wspierają walkę z koronawirusem

 

- Pragniemy Państwu z całego serca podziękować za wspólną pracę oraz za dary, które przekazaliście naszym podopiecznym - mówi Sylwia Ressel, rzecznik MOPR w Gdańsku. - Dziękujemy za żywność, posiłki oraz środki pielęgnacyjno-higieniczne ofiarowane m.in. samotnym, schorowanym osobom starszym i niepełnosprawnym. Za ochronne rękawice, maseczki i przyłbice podarowane naszym podopiecznym, by poprawić ich bezpieczeństwo w dobie epidemii. Ofiarowany sprzęt do nauczania był najlepszym prezentem dla dzieci z uboższych, gdańskich rodzin. Dziękujemy też Państwu za zaangażowanie, aktywne i prospołeczne uczestnictwo w działaniach i akcjach pomocowych Ośrodka.

 

Działania Miasta Gdańsk w walce z koronawirusem - raportMOPR wsparli:

Termika Sp. z o.o. Gdańsk, Firma INTEL w Gdańsku, Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o., EFENGAZ w Gdańsku, BRUNO TASSI Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy, Pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Restauracja „Moja Gruzja” w Gdańsku, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Forum Gdańsk, Właściciel marki BHPowy.pl, Bar „Chochla” w Gdańsku, Restauracja „Tu Można Marzyć by Tomasz Deker” w Gdańsku, Bar „Bistro Dwa Smaki” w Gdańsku, Avocado Vegan Bistro w Gdańsku, Polski Czerwony Krzyż – Grupa Ratownictwa Specjalnego/Trójmiasto, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio w Gdańsku, Oddział Przeciwepidemiczny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Wydział Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMG, Bank Żywności w Trójmieście, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, PKS Gdańsk Sp. z.o.o. przy ul. 3 Maja, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Pomorski w Gdańsku, O.O. Dominikanie w Gdańsku, Dobronosze, Ekipa Szymona, Gdańskie Wody Sp. z o.o., Firma „Fiscom” Piotr Falkowski w Gdańsku, Kościół Echo w Gdańsku, Fundacja „Jesteśmy z Tobą” w Gdańsku, Firma ALKA-TRANS w Warszawie, Firma GUCIO w Pruszczu Gdańskim, Firma Handlowo-Usługowa „MATEOBUS” w Starogardzie Gdańskim, Piotr Dzik, radny Gdańska oraz Osoby Prywatne.

opr. AK

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze