PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Strażnicy miejscy sprawdzają kierowców. Kontrole w centrum miasta

Strażnicy miejscy sprawdzają kierowców. Kontrole w centrum miasta
Wzmożone kontrole przeprowadzą strażnicy w najbliższych dniach w centrum Gdańska. Kierowcy, którzy dopuszczą się wykroczeń, muszą liczyć się z sankcjami.
Więcej patroli gdańskiej straży miejskiej pojawi się na Głównym Mieście w dniach 21-26 lutego
Więcej patroli gdańskiej straży miejskiej pojawi się na Głównym Mieście w dniach 21-26 lutego
fot. Straż Miejska w Gdańsku


Akcja rozpocznie się w czwartkowy poranek 21 lutego i potrwa do wieczora we wtorek 26 lutego. Obejmie swoim zasięgiem obszar pomiędzy ulicami: Podwale Przedmiejskie – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Targ Drzewny – Podwale Staromiejskie – Rybackie Pobrzeże – Długie Pobrzeże – Powroźnicza – Kotwiczników.

Główne zadania patroli to: niedopuszczanie do popełniania wykroczeń drogowych oraz podejmowanie interwencji wobec kierowców, którzy łamią przepisy.

- Celem działań nie jest jak największa liczba podjętych interwencji lub wypisanych mandatów. Chodzi nam o to, żeby do minimum ograniczyć popełnianie wykroczeń drogowych. By to osiągnąć, zastosujemy wszystkie przewidziane prawem środki - zapowiada zastępca komendanta do spraw operacyjnych Andrzej Czeran.

Duża część Głównego Miasta to strefy zamieszkania oraz ograniczonego postoju. Obowiązują w nich szczególne zasady parkowania pojazdów. Informacje na ten temat można znaleźć w przygotowanych przez Straż Miejska w Gdańsku ulotkach. Będą one dostępne we wszystkich uczestniczących w akcji radiowozach.


ulotka-sz-1000px


ulotka-sop-1000px


autor: Wojciech Siółkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańskuoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl