PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koniec sezonu w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Torus Wybrzeże na dwunastym miejscu

Koniec sezonu w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Torus Wybrzeże na dwunastym miejscu
W PGNiG Superlidze zespoły nie rozegrały jeszcze wszystkich meczów sezonu zasadniczego a już muszą kończyć rozgrywki. Taką decyzję w poniedziałek, 23 marca, podjęli Komisarz Ligi i zarząd Superligi Sp. z o.o. Wśród mężczyzn na dwunastym miejscu sezon 2019/2020 zakończyli piłkarze ręczni Torus Wybrzeże. Ważne: nikt nie spada z ligi.
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże w marcu podejmowali Orlen Wisłę Płock
Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże w marcu podejmowali Orlen Wisłę Płock
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Komisarz Ligi podjął decyzję o zakończeniu sezonu PGNiG Superligi z zachowaniem miejsc w tabeli rozgrywek według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do dnia 12 marca 2020 roku.

Mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

- Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi. 


Nikt nie spada z ligi 

Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, Komisarz PGNiG Superligi ustalił klasyfikację końcową rozgrywek sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów między dwoma zespołami, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach.

Mistrzami Polski - po raz 17. w historii - zostali zawodnicy PGE VIVE Kielce, którzy zdobyli 72 punkty. Srebrny medal przypadł szczypiornistom Orlen Wisły Płock - 69 punktów, a brąz drużynie NMC Górnika Zabrze - 57 punktów.

Podjęta została również decyzja o braku spadków. Tak więc wszystkie 14 drużyn spełniło kryterium sportowe wymagane do otrzymania prawa do startu w rozgrywkach sezonu 2020/2021.


TABELA KOŃCOWA PGNIG SUPERLIGI MĘŻCZYZN

 

Zespoły miały za sobą po 24-25 meczów, po zakończeniu sezonu zasadniczego miały się rozpocząć rundy finałowe i spadkowe.

Królem strzelców - po raz trzeci z rzędu - został Arkadiusz Moryto (Vive) z dorobkiem 127 goli. Czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zajął atakujący Torus Wybrzeże Mateusz Wróbel - 113 bramek.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl