PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG

Konferencja TEDxUniversityofGdansk - fala inspirujących wystąpień po raz pierwszy na UG
TED to światowa marka konferencji popularnonaukowych słynąca z wystąpień charyzmatycznych prelegentów. Lokalna odmiana wydarzenia - TEDx na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się w piątek, 11 czerwca. Wysłuchamy 12 inspirujących wystąpień z różnych dziedzin nauki i życia. Wstęp wolny, wystarczy zarezerwować miejsce wśród wirtualnej publiczności.
Kampus Oliwski Uniwersytetu Gdańskiego, widok z budynku Olivia Star
Kampus Oliwski Uniwersytetu Gdańskiego, widok z budynku Olivia Star
Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Idea zorganizowania TEDxUniversityofGdansk wyrosła ze społeczności Uniwersytetu Gdańskiego. Impuls do działania wyszedł od dr. Miłosza Wojtyny, wykładowcy Wydziału Filologicznego. Konferencję, która po raz pierwszy odbędzie się na największej uczelni Pomorza, przygotowało grono wolontariuszy - przede wszystkim związanych z nią naukowców i studentów. 


- Trudno się żyje w pandemii. Tym bardziej powinniśmy zrobić dla społeczności Uniwersytetu i dla całego regionu coś miłego, mądrego i ważnego - mówi dr Miłosz Wojtyna, którego słowa usłyszeć można także w filmie zapowiadającym wydarzenie: - Potrzebujemy fali, która wyrwie nas z marazmu, całej fali zmian i znakomitych pomysłów. Dwanaście takich idei wartych rozpowszechnienia i dwanaścioro prelegentów pojawi się na scenie naszej konferencji. Zapraszamy!

Motywem przewodnim uniwersyteckiego TEDx jest właśnie wspomniana FALA.

- Fala jest nie tylko symbolem cyklicznych transformacji, ale również metaforą dynamicznych zmian społecznych i kulturowych - tłumaczy Justyna Burzyńska, współorganizatorka wydarzenia.

FALA to motyw przewodni TEDxUniversityofGdansk
FALA to motyw przewodni TEDxUniversityofGdansk
Fot. TEDxUniversityofGdansk

 

Tuzin opowieści o “przełamywaniu fal, zgłębianiu tajników nauk przyrodniczych, odkrywaniu nowych lądów ludzkiej natury i nawigowaniu po przestworach wiedzy” popłynie ze sceny Sali Teatralnej w siedzibie Neofilologii UG na oliwskim kampusie uczelni.

Wydarzenie, które rozpocznie się w piątek, 11 czerwca, o godz. 9.00, odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowane. By wziąć w nim udział, wystarczy się wcześniej zarejestrować.


Wystąpienia dotyczyć będą m.in. medycyny, edukacji, biznesu, psychologii, przestrzeni publicznej, kryzysu klimatycznego, aktywności młodych. Wśród prelegentów - zarówno osoby doskonale znane, jak i debiutanci. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkich łączy niebanalne podejście do nauki, biznesu, kultury i działań społecznych. Sylwetki mówców na stronie internetowej wydarzenia.

program-1


Spotkajmy się na wirtualnej widowni TEDxUniversityofGdansk.

 

 
 
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl