• Start
  • Wiadomości
  • Kolejny krok w kierunku budowy ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Kolejny krok w kierunku budowy ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Decyzją władz Gdańska zarezerwowano dodatkowe środki na budowę ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej. Umożliwi to w najbliższych tygodniach podpisanie umowy na realizację tego zadania.
11.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulice Czerska i Niepołomicka. Tu powstanie rondo
Ulice Czerska i Niepołomicka. Tu powstanie rondo
fot. UMG

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna i oczekiwana przez mieszkańców południowych dzielnic Gdańska jest ta inwestycja, dlatego zdecydowaliśmy się zarezerwować w budżecie dodatkowe środki na realizację budowy ronda  –  powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Bezpieczeństwo i komfort mieszkańców jest najważniejszy.

W przetargu na budowę ronda u zbiegu ulic Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej wpłynęły dwie oferty. Pierwszą z nich złożyła firma EUROVIA POLSKA S.A. na kwotę 12 175 795,90 zł. Drugim oferentem była firma STRABAG Sp. z o.o. , która zaproponowała kwotę 10 967 628,43. Kwota zarezerwowana w budżecie miasta  na ten cel wynosiła 7 753 656,31 zł.

Po przeanalizowaniu dokumentów przetargowych, rozstrzygnięto postępowanie i przygotować dokumenty niezbędne do podpisania umowy z firmą STRABAG Sp. z o.o. Podpisanie umowy planowane jest na przełomie maja i czerwca. W budżecie zarezerowano dodatkowe środki na ten cel.

Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego dla pieszych, rowerzystów i kierowców. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.

Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej, od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Prace mają potrwać niecały  rok od daty podpisania umowy. Po zakończeniu robót Wykonawca będzie musiał uzyskać jeszcze wymagane pozwolenia administracyjne, które pozwolą na korzystanie z nowego układu drogowego. Ich pozyskanie może potrwać ok. 2,5 miesiąca.

Warto wspomnieć, że w pobliżu planowanego ronda trwa realizacja innej ważnej inwestycji – budowa drogi łączącej ul. Łuczniczą z ul. Niepołomicką. Koniec robót zaplanowano w sierpniu 2022 r.

oprac. AU

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę