Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk zainaugurował swoją działalność

W piątek, 28 września, w pubie T29 na Stadionie Energa Gdańsk nastąpiło oficjalne otwarcie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk. Członkowie klubu i zaproszeni goście m.in. obejrzeli wspólnie wyjazdowy mecz Lechii z Wisłą Płock.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk zainaugurował swoją działalność
A
A
data publikacji: 29 września 2018 r.
Lechia ma swoich wielkich fanów także wśród niepełnosprawnych
Lechia ma swoich wielkich fanów także wśród niepełnosprawnych
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk (KKN) to inicjatywa, której celem jest wspieranie działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz ich aktywne uczestnictwo w meczach piłkarskich. W ramach projektu członkowie KKN uczestniczą również w meczach wyjazdowych. Wspólne wyjazdy na mecze reprezentacyjne czy klubowe to świetna okazja do zawierania przyjaźni i zapoznania członków KKN z innych miast.

Organizatorem oficjalnego otwarcia KKN w piątek, 28 września, była fundacja Obudź Nadzieję. W organizację włączyły się także Arena Gdańsk Operator (operator Stadionu Energa Gdańsk) oraz Fundacja Lechii. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miejski w Gdańsku. 

- Umożliwienie udziału kibiców niepełnosprawnych w meczach piłki nożnej jest nie tylko naszym obowiązkiem wynikającym z konieczności wyrównywania szans, jest również świadectwem wysokiego poziomu bezpieczeństwa na stadionie - mówił jeszcze przed oficjalnym otwarciem klubu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W klubie T29 na Stadionie Energa Gdańsk spotkali się niepełnosprawni fani Lechii oraz zaproszeni goście, m.in. wiceprezes Fundacji "Obudź Nadzieję" Marzena Gromada-Sówka, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Tomasz Niski, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator.  

Po oficjalnym otwarciu Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Lechii Gdańsk oraz okolicznościowych przemówieniach zaproszonych gości, rozmawiano m.in. o potrzebach niepełnosprawnych kibiców. 


Prezydent Adamowicz o spotkaniu napiał na swoim profilu na FB: 


Na deser - o godz. 18.00 - zebrani obejrzeli transmisję telewizyjną z wyjazdowego meczu ekstraklasy Lechii z Wisłą Płock

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl