PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Klimat do zmiany. Co robić, jak działać? Weź udział on-line w Forum Inicjowania Rozwoju. PROGRAM

Klimat do zmiany. Co robić, jak działać? Weź udział on-line w Forum Inicjowania Rozwoju. PROGRAM
Forum to coroczna i największa na Pomorzu konferencja na rzecz współpracy międzysektorowej i zrównoważonego rozwoju. W tym roku spotkanie odbędzie się w środę, 24 listopada, temat przewodni: "Klimat do zmiany. Planeta, Partnerstwo, Przywództwo." Wśród uczestników m.in. Ewa Ewart, dr Joanna Jurga, Przemysław Staroń, Marcin Popkiewicz. Transmisja na YouTube i FB organizatora oraz www.gdansk.pl.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Forum Inicjowania Rozwoju organizowane jest już po raz dziesiąty. Do tej pory przyciągnęło ponad 1900
uczestników
Forum Inicjowania Rozwoju organizowane jest już po raz dziesiąty. Do tej pory przyciągnęło ponad 1900 uczestników
fot. Renata Dąbrowska

 

Coraz większa część społeczeństwa ma świadomość zagrożenia, jakim są zmiany klimatyczne, jednak to wciąż niewystarczające. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości i klimatu do zmiany na rzecz planety poprzez partnerstwo i odważne przywództwo. I to jest przewodni motyw tegorocznego Forum Inicjowania Rozwoju, które co roku - już od 10 lat - organizowane jest przez Fundację Inicjowania Rozwoju Up Foundation (FIR UPF).

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 24 listopada, on-line na Platformie Hopin. ZAREJESTRUJ SIĘ!

Spotkanie będzie także transmitowane na FB i YouTube organizatora oraz www.gdansk.pl. Uroczyste otwarcie o godz. 9.15, planowane zakończenie około 15.30.


W trakcie wydarzenia eksperci przedstawiciele lokalnego biznesu, samorządu praz organizacji pozarządowych będą poruszać tematy wynikające z Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wśród wielu panelistów i uczestników debat będą: Ewa Ewart - wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych (m.in. “Klątwa obfitości”, 2019), Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista, autor książek, m.in. “Co robić przed końcem świata”, Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz, dr Joanna Jurga - projektantka produktu i przestrzeni, analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares, Przemysław Staroń - psycholog, kulturoznawca, uhonorowany w 2018 roku tytułem “Nauczyciel Roku”.

– Eksperci poruszą ważne kwestie wokół trzech wiodących osi tegorocznego Forum: planeta, partnerstwo, przywództwo. Wskażą, jak skoncentrować uwagę na budowaniu społecznej świadomości wokół wyzwań klimatycznych, a także pokażą możliwości wpływu na środowisko poprzez społeczną aktywność. Nawiążą do odwagi w przywództwie wobec świata zdominowanego przez ciągłą zmianę oraz zwrócą uwagę na rolę trendów w tych skomplikowanych procesach – wylicza Monika Hinc, prezeska FIR UPF.

 

Konferencja 10FIR 2021-11-09

 

Forum obfitować będzie w szereg dobrych praktyk i inspiracji związanych z działaniami na rzecz klimatu, edukacji włączającej, partnerstw międzysektorowych, odpowiedzialnego biznesu, różnorodności.

Wśród przykładów pojawią się działania na rzecz równości zaprezentowane przez Radę ds. Kobiet przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Poznamy najnowsze wytyczne dla firm, dotyczące raportowania ESG, które już niebawem zrewolucjonizują światowy biznes. Sposobem na skuteczne partnerstwo na rzecz 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju podzielą się z nami przedstawiciele Kampanii 17 Celów z CSR Consulting. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. opowie o możliwości finansowania inwestycji na rzecz klimatu i innych celów społecznych. Nie zbraknie wypowiedzi partnerów biznesowych przedsięwzięcia.

– Partnerzy Forum partycypują w organizacji wydarzenia zarówno finansowo, jak i merytorycznie. W tym roku do grona fundacyjnych partnerów dołączyła Ergo Hestia. Nasi wieloletni Partnerzy utożsamiają się z tematami, które podejmujemy podczas Forum i stąd wielopoziomowe zaangażowanie różnych firm i organizacji takich jak Polpharma, LPP, Farm Frites Poland, Scalac, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk czy debiutująca w tym roku w roli partnera konferencji Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów – dodaje prezeska FIR UF.

Miasto Gdańsk zaprezentuje dobre praktyki w zakresie budowania społeczności przyjaznej imigrantom.

– Forum Inicjowania Rozwoju to jedyne miejsce, gdzie trzy, na co dzień odrębne światy, mogą dyskutować nad jedną, kluczową sprawą: zmianami społecznymi, związanymi także z różnorodnością, otwartą edukacją, integracją a także zmianami klimatycznymi – mówi Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. – Kryzys klimatyczny nie jest zjawiskiem odosobnionym. Jest spowodowany tym samym, co napędza inne kryzysy i nierówności na świecie. To mechanizm naczyń połączonych, stąd tak istotna jest nasza integracja w działaniu.

Jedną z części wydarzenia będzie Gala 7. edycji Konkursu Grantowego Funduszu Inicjowania Rozwoju, podczas której organizatorzy przedstawią inicjatywy międzysektorowe, które otrzymają wsparcie i doradcze w ramach Akceleratora Innowacji Międzysektorowych.

Szczegóły wydarzenia:

 

PROGRAM WYDARZENIA (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Program mala

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl