PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańska Karta Mieszkańca. Dodaj Pakiet Mieszkańca 2021 i korzystaj z wielu przywilejów

Gdańska Karta Mieszkańca. Dodaj Pakiet Mieszkańca 2021 i korzystaj z wielu przywilejów
Jeśli w tym roku ktoś chce korzystać z funkcjonalności Karty Mieszkańca, musi dodać Pakiet Mieszkańca 2021. To konieczne, gdy chce się czerpać z wielu przywilejów, do których uprawnia karta, np. bezpłatnych wejść do gdańskich instytucji. Koszt pakietu wynosi symboliczną złotówkę.
Gdańska Karta Mieszkańca zapewnia szereg benefitów. Aby z niej korzystać w 2021 roku należy aktywować Pakiet Mieszkańca
Gdańska Karta Mieszkańca zapewnia szereg benefitów. Aby z niej korzystać w 2021 roku należy aktywować Pakiet Mieszkańca
fot. M. Nicgorski / GOT

Pakiet Mieszkańca 2021 muszą dodać osoby, które chcą w pełni cieszyć się z funkcji Gdańskiej Karty Mieszkańca, takich jak na przykład bezpłatne wstępy do różnych instytucji kultury, nauki i sportu. Pomimo pandemii nadal będzie można skorzystać raz w roku kalendarzowym z bezpłatnego wejścia do ZOO, Hevelianum czy na pływalnie GOS i do wielu innych obiektów, kiedy te zostaną ponownie otwarte dla odwiedzających. (Uwaga, niewykorzystane w 2020 roku bezpłatne wejścia nie przechodzą na następny rok, w 2021 roku obowiązują tylko te przysługujące za 2021 rok).

Również ci, którzy na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej nie powinni zapomnieć o dodaniu Pakietu. Dzięki temu nadal będą mogli doładowywać swoją Kartę Mieszkańca ze zdjęciem imiennymi biletami okresowymi ZTM i korzystać bezpłatnie z SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska. Dotyczy to także dzieci korzystających bezpłatnie z komunikacji miejskiej z Kartą Mieszkańca - pakiet niezbędny jest, by ich Karta była aktywna, a tym samym uprawnienie do bezpłatnych przejazdów ważne.

Gdańska Karta Mieszkańca upoważnia naturalnie również do rabatów - miejsc, w których z nich skorzystamy, z każdym rokiem jest coraz więcej. To okazja, by zrobić zakupy taniej, ale także wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Aktualna oferta dostępna jest TUTAJ.

 

Jak dodać Pakiet Mieszkańca 2021? Instrukcja

Pakiet można dodać online - bez wychodzenia z domu, lub udając się do centrum obsługi. Dodanie pakietu online jest szybkie i proste.

Aby dodać pakiet online należy postępować następująco:

1. Zaloguj się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl. Nie pamiętasz hasła? Sprawdź, co zrobić TUTAJ.
2. Kliknij przycisk Dodaj nowe pakiety (pojawi się pakiet mieszkańca 2021) lub po prostu wybierz z listy pakiet mieszkańca 2021.
3. Jeśli Twoja cecha mieszkańca wygasła, zostaniesz poproszony o dodanie dokumentów uprawniających do korzystania z karty. Możesz zapoznać się z nimi TUTAJ.
4. Jeśli do tej pory nie dodawałeś swojego zdjęcia, dodaj zdjęcie.
5. Kliknij Wyślij wniosek.
6. Przejdź do zakładki Koszyk i dokonaj płatności 1 zł.

Po dokonaniu płatności pakiet mieszkańca zostanie automatycznie dodany do Twojej karty. Możesz to sprawdzić na swoim koncie w zakładce Karty i Pakiety. Jeśli dodawałeś dokumenty weryfikacyjne, twój wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych.

Jeśli ktoś woli dodać pakiet w punkcie lub potrzebuje wsparcia przy dodaniu Pakietu, zrobi to/otrzyma je w Centrum Obsługi przy alei Grunwaldzkiej 148 (naprzeciwko Galerii Bałtyckiej). Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00.

Jeśli ktoś do tej pory nie złożył wniosku o Kartę Mieszkańca, może zapoznać się z zasadami i wymaganymi dokumentami TUTAJ.

 

Dodaj Pakiet i zabierz głos w sprawach ważnych dla Gdańska

I jeszcze jeden powód, żeby dodać Pakiet Mieszkańca 2021: każda osoba, która doda do swojego konta pakiet na 2021 rok, może zostać zaproszona do udziału w badaniach dotyczących spraw ważnych dla miasta i dla społeczności. Dokonano w związku z tym stosownych zmian w regulaminie oraz klauzuli informacyjnej. Dzięki modułowi partycypacji społecznej każdy będzie miał realny wpływ na to, co dzieje się w mieście.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl