PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kacper Płażyński, kandydat PiS, odwiedził już wszystkie 34 dzielnice

Kacper Płażyński, kandydat PiS, odwiedził już wszystkie 34 dzielnice
Kacper Płażyński - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska - poinformował o zakończeniu pierwszej tury "obchodu dzielnic". W ciągu półtora miesiąca odwiedził ze współpracownikami wszystkie 34 dzielnice miasta, po to by poznać lokalne problemy mieszkańców. Ponowny obchód Kacper Płażyński zapowiada na wrzesień i październik. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kacper Płażyński w sposób systematyczny podszedł do walki o prezydenturę w Gdańsku - zaczął od odwiedzania dzielnic, by poznać problemy mieszkańców
Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej przy wejściu do Parku Oliwskiego
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

 

O wynikach pierwszej tury obchodu Kacper Płażyński poinformował w poniedziałek, 20 sierpnia, na konferencji prasowej, zorganizowanej przed bramą główną Parku Oliwskiego.

- Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i otwartością - poinformował kandydat PiS na prezydenta Gdańska. - Podczas spotkań staraliśmy się wspólnie zdiagnozować problemy i wyzwania stojące przed dzielnicami. Wnioski z tysięcy rozmów znajdą swoje odzwierciedlenie w precyzyjnych programach, które przedstawimy w trakcie kampanii wyborczej. Spotkania z mieszkańcami Gdańska służyły temu, by poznać konkretne lokalne, czasem wydawałoby się mało istotne problemy, które wpływają jednak na komfort życia każdego z nas. Dziękujemy gdańszczanom, którzy udzielali nam informacji, chcieli się z nami porozumieć i przedstawić nam swoją sytuację. To były może nawet setki godzin rozmów.

Płażyński poinformował, że on i jego współpracownicy przeszli w sumie ponad 2 tys. kilometrów, dotarli do 9 tys. gdańszczan. Spotkania odbywały się pod hasłem „Gdańsk jest dla wszystkich”.

We wrześniu i październiku kandydat na prezydenta miasta zamierza ponownie odwiedzić wszystkie dzielnice. Do dialogu zaprasza także na świeżo uruchomioną stronę internetową gdanskjestdlawszystkich.pl, która ma stać się platformą wymiany myśli pomiędzy mieszkańcami Gdańska a sztabem wyborczym Kacpra Płażyńskiego, który - jak poinformował kandydat - powstanie po rozpoczęciu oficjalnej kampanii wyborczej. Owocem spotkań i dyskusji w internecie mają być propozycje programowe dotyczące każdej z dzielnic.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl