PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Juwenalia Gdańskie 2019. ZOBACZ NASZ WIDEOCZAT
Juwenalia Gdańskie 2019. ZOBACZ NASZ WIDEOCZAT
33 artystów, siedem scen i długie godziny muzycznych uniesień, które przeżyjemy za darmo - tak zapowiadają się tegoroczne Juwenalia w Gdańsku (sobota 11 maja). O tym, dlaczego warto się tam pojawić oraz czego możemy się spodziewać, rozmawialiśmy w programie “Wszystkie Strony Miasta”.
W sobotę 11 maja, o 14. 30 przed Dworem Artusa odbędzie się przekazanie kluczy do miasta, pokaz cheerleaderek i pokaz chóru gdańskich uczelni. Warto być tam ze studentami - zachęta Magda Śmigielska z Politechniki Gdańskiej.
- W sobotę 11 maja, o 14. 30 przed Dworem Artusa odbędzie się przekazanie kluczy do miasta, pokaz cheerleaderek i pokaz chóru gdańskich uczelni. Warto być tam ze studentami - zachęca Magda Śmigielska z Politechniki Gdańskiej
gdansk.pl
 
Juwenalia po raz drugi organizowane są wspólnie, przez sześć gdańskich, publicznych uczelni: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie nie jest biletowane. Oznacza to, że uczestnictwo w koncertach jest darmowe.
 

- To jest tegoroczna nowość, wszyscy bez wyjątku, mają wstęp wolny - wyjaśniała w programie Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej. - Zapraszamy zatem studentów, mieszkańców, turystów. Myślimy, że przy takim wachlarzu możliwości, przy tylu artystach i gatunkach muzycznych każdy znajdzie coś dla siebie.

Juwenalia Gdańskie 2019 - wystąpi 33 artystów na siedmiu scenach. Wstęp wolny dla wszystkich


Wydarzenie organizowane będzie w dwóch przestrzeniach. Pierwsza z nich to Plac Zebrań Ludowych, gdzie swoje miejsce znajdzie scena główna i tzw. “set stage” na której grać będą artyści w przerwach między wiodącymi koncertami. Natomiast pięć innych scen umiejscowionych zostanie na terenach postoczniowych. Tutaj koncerty będą nakładać się na siebie godzinowo, będzie trzeba zatem dokonać wyboru i zdecydować się na wysłuchanie tych artystów, których lubimy najbardziej.

- Zrobiliśmy to w taki sposób, żeby osoby które interesują się konkretnymi gatunkami muzycznymi mogły skorzystać z Juwenaliów w jak największym stopniu - wyjaśniał Tomasz Tołoczko, pracownik Politechniki Gdańskiej.

ZOBACZ WIDEOCZAT

 

W znalezieniu interesującego nas wydarzenia, a nawet drogi, która doprowadzi do celu, przydatna okaże się aplikacja “Juwenalia Gdańskie”. Dostępna jest ona zarówno w systemie android, jak i ios. Aplikacja jest bezpłatna. Jeśli wybieramy się na Juwenalia, warto być w jej posiadaniu.

- Proponując tak szeroki repertuar, chcieliśmy dać też koło ratunkowe, żeby można było się w tym połapać - mówiła Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej. - W aplikacji znajdziemy program każdej ze scen wraz z godzinami występów poszczególnych artystów. Poprzez dodanie konkretnego wydarzenia do opcji “ulubione” stworzymy swój własny program dnia. W aplikacji znajdziemy także mapę, która poprowadzi nas do celu, czyli jednej z siedmiu scen.

 

- Zaczynamy od Lady Punk i liczymy na wysoką frekwencję od pierwszych minut koncertu - mówił Tomasz Tołoczko z Politechniki Gdańskiej
- Zaczynamy od Lady Pank i liczymy na wysoką frekwencję od pierwszych minut koncertu - mówił Tomasz Tołoczko z Politechniki Gdańskiej
gdansk.pl
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze