PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jarmark rzemiosła i rękodzieła w Wielkiej Zbrojowni

Jarmark rzemiosła i rękodzieła w Wielkiej Zbrojowni
Tutaj na pewno poczujesz magię Świąt! W piątek, 29 listopada rusza w Wielkiej Zbrojowni Jarmark rzemiosła i rękodzieła. Potrwa do 22 grudnia, a znaleźć tu będzie można unikatowe prezenty, ozdoby i piękne dekoracje. Na pewno rzeczy wyjątkowe, w duchu eko i slow fashion.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarmark rzemiosła i rękodzieła rusza już w piątek, 29 listopada w Wielkiej Zbrojowni
Jarmark rzemiosła i rękodzieła rusza już w piątek, 29 listopada w Wielkiej Zbrojowni
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl


W zabytkowych murach Wielkiej Zbrojowni już po raz kolejny odbędzie się Jarmark Rękodzieła i Rzemiosła, który potrwa od 29 listopada do 22 grudnia. Wewnątrz będzie można odwiedzić kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem i rzemiosłem, czyli z rzeczami unikatowymi, w duchu eko i slow fashion. To świetna okazja dla mieszkańców i turystów, którzy w tym okresie licznie odwiedzają Gdańsk, żeby znaleźć coś, czego nie można kupić w sklepach.

Miasto Gdańsk przykłada dużą wagę do dbałości o środowisko nie tylko przez realizowaną politykę zrównoważonego rozwoju, ale także poprzez spółki i instytucje miejskie. Dlatego organizatorzy zadbali, by w tym roku podczas Jarmarku rzemiosła i rękodzieła pojawiło się stoisko upcyklingowe. Będzie tu można kupić oryginalne przedmioty, jak zegary, lampy, świeczniki, ręcznie polerowane, nawet męskie muszki. Do zrobienia przedmiotów użyto bezużytecznych elementów czy odzyskanego drewna. Znajdą się tutaj także z odzyskanych do ponownego szycia materiałów, wełniane dzianiny, kolorowe płaszcze, czapki i kominy.

Znajdziemy tu również sporo rękodzieła, jak ludowe szopki, anioły i świątki, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe z kordonku, słomy, bibułki i drewna, bombki z małych polskich manufaktur, nietypowe stojaki na choinki, drewniane i grawerowane wałki do ciasta, ceramiczne ikony, misy, patery, ptaszki i kafle, ręcznie malowane poduszki i narzuty, ręcznie tkane dywany i biżuteria ze srebra, tytanu, bursztynu i tworzyw niekonwencjonalnych.

Jeśli poszukujesz tutaj prezentu dla młodszych członków rodziny, również nie będziesz zawiedziony. Na pewno trafisz na edukacyjne łamigłówki, ręcznie malowane drewniane zabawki, bawełniane szmacianki, ekologiczne lalki i antyalergiczne przytulanki.

Jarmark w Wielkiej Zbrojowni otwarty jest codziennie w godz. 11.00-20.00.

Wydarzenie na Facebooku 

 
CZYTAJ TAKŻE:
 
Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 uroczyście otwarty. Czas rozpocząć wielkie świętowanie!
 
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze