PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Inauguracja pierwszej ligi żużla. Zdunek Wybrzeże w sobotę podejmuje Unię Tarnów

Inauguracja pierwszej ligi żużla. Zdunek Wybrzeże w sobotę podejmuje Unię Tarnów
Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale w końcu jest. W sobotę, 11 lipca, rozpoczyna rozgrywki eWinner 1. Liga. Na inaugurację pierwszoligowego sezonu zespół Zdunek Wybrzeże jedzie w Gdańsku z Unią Tarnów. Początek zawodów o godz. 16.30.
Mecz żużlowy Północ - Południe, Krystian Pieszczek (w czerwonym kasku) na prowadzeniu. Czy poprowadzi Zdunek Wybrzeże do zwycięstwa w pierwszym w sezonie meczu ligowym?
Mecz żużlowy Północ - Południe, Krystian Pieszczek (w czerwonym kasku) na prowadzeniu. Czy poprowadzi Zdunek Wybrzeże do zwycięstwa w pierwszym w sezonie meczu ligowym?
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W poniedziałek, 6 lipca, na gdańskim torze odbył się mecz Północ - Południe, w którym jeździło m.in. po dwóch zawodników Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Unii Tarnów. Krystian Pieszczek przywiózł 9+1 punktów, Karol Żupiński 2+1, Peter Ljung 9+1, Mateusz Cierniak 9+2. Objawieniem meczu był bez wątpienia ten ostatni, 18-letni chłopak, rówieśnik Żupińskiego. Z kolei Pieszczek miał słabszy początek, ale rozkręcał się z każdym kolejnym biegiem.

Północ z gdańszczanami w składzie i trenerem Zdunek Wybrzeże Mirosławem Berlińskim za sterem przegrała z Południem 42:48.

- Za nami bardzo pożyteczne zawody. Kolejny trening i kolejne przejechane okrążenia, co powinno zaprocentować w przyszłości. Krystian Pieszczek pokazał, że potrafi pokonywać najlepszych. Udowodnił to w ostatnim biegu - komentował trener Berliński. - Na tym poziomie od samego początku trzeba mieć dopasowane motocykle, moi podopieczni "łapali" odpowiednie ustawienia z każdym kolejnym wyścigiem, pod koniec zawodów było już lepiej. Wygrany start to podstawa, a w tym elemencie za bardzo im nie wychodziło.

Czy ze startami w sobotę, 11 lipca, w meczu z Unią będzie lepiej? Oby. Oby też dopisała pogoda, bo w Gdańsku od kilku jest pochmurno i momentami pada. Na szczęście prognoza pogody jest optymistyczna: w trakcie spotkania ma być pochmurno, deszcz możliwy już po jego zakończeniu.

W gdańskim zespole w awizowanym składzie nie znalazł się kapitan Mikkel Bech, który najsłabiej spisywał się podczas przedsezonowych treningów.


AWIZOWANE SKŁADY
:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Peter Kildemand
10. Jacob Thorssell
11. Rasmus Jensen
12. Kacper Gomólski
13. Krystian Pieszczek
14. Karol Żupiński
15.
16.

Unia Tarnów:

1. Kim Nilsson
2. Daniel Kaczmarek
3. Artur Mroczka
4. Ernest Koza
5. Peter Ljung
6. Dawid Rempała
7. Mateusz Cierniak
8.


Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie przez Internet, do nabycia na stronie gdańskiego klubu.

Początek spotkania Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w sobotę, 11 lipca, o godz. 16.30.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl