• Historyczny sukces w short tracku. Trzecie miejsce Kamili Stormowskiej w Pucharze Świata

W holenderskiej miejscowości Dordrecht odbywały się zawodu Pucharu Świata w short tracku. Trzecie miejsce na dystansie 500 metrów zajęła Kamila Stormowska ze Stoczniowca Gdańsk. To pierwszy medal gdańskiego klubu w zawodach tej rangi.
17.02.2020
Kamila Stormowska (z prawej) na trzecim miejscu podium

Kamila Stormowska uzyskała czas 50.199 sek., przegrywając z dwoma Holenderkami. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka Natalia Maliszewska zajęła na tym dystansie 10. miejsce, a inna łyżwiarka Stoczniowca, Nikola Mazur zmagania zakończyła w ćwierćfinale tej konkurencji.

Stormowska jest pierwszą zawodniczką gdańskiego klubu, która dostała się do finału zawodów Pucharu Świata i pierwszą łyżwiarką szybką w historii Stoczniowca, która zdobyła tam medal. Jednocześnie gdańszczanka jest drugą polską zawodniczką, która w historii polskiego short tracku stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.