PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańszczanin w zarządzie EFMD i EFMD Global Network - organizacji zrzeszających blisko 1000 uczelni i firm z całego świata

Gdańszczanin w zarządzie EFMD i EFMD Global Network - organizacji zrzeszających blisko 1000 uczelni i firm z całego świata
Andrzej Popadiuk, prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, został członkiem Zarządu European Foundation for Management Development (EFMD) oraz EFMD Global Network - organizacji zrzeszających ponad 900 uczelni ekonomicznych, szkół biznesu, instytucji i firm z 91 krajów z całego świata.
Andrzej Popadiuk prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów
Andrzej Popadiuk prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów
GFKM

 

Nominację Andrzeja Popadiuka ogłoszono podczas czerwcowej dorocznej konferencji EFMD 2019 w Lizbonie. Udział w Zarządzie EFMD i EFMD Global Network to jedna z najbardziej prestiżowych funkcji w branży kształcenia menedżerskiego w Europie i na świecie.

EFMD przyznaje międzynarodowe akredytacje i certyfikaty EQUIS, EPAS, CLIP i EDAF szkołom biznesu, uniwersytetom korporacyjnym i programom nauczania, które potwierdzają najwyższą jakość kształcenia oraz spełnienie standardów edukacyjnych wymaganych na globalnym rynku kształcenia menedżerskiego. O ich przyznanie ubiega się wiele polskich uczelni i programów. EFMD i EFMD Global Network to także forum debaty na temat trendów w światowym biznesie, wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w edukacji menedżerskiej, innowacji i nowoczesnych metodyk w nauczaniu zarządzania. Siedziba EFMD znajduje się w Brukseli, EFMD Global Network ma swoją centralę w Genewie, biura zaś w Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

- Znalezienie się w gronie wybitnych przedstawicieli edukacji menedżerskiej, rektorów wiodących szkół biznesu, uznanych autorytetów wiedzy o zarządzaniu jest ogromnym wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem - podkreśla Andrzej Popadiuk. - Dla mnie oznacza to, z jednej strony, podejmowanie działań na rzecz doskonalenia edukacji menedżerskiej, która powinna w większym stopniu niż dotąd wskazywać scenariusze przyszłości, przygotowywać do działania w dynamicznej rzeczywistości, a także czerpać inspiracje i upowszechniać najlepsze rozwiązania ze wszystkich stron świata, zbliżające uczelnie z praktyką zarządzania. Z drugiej zaś, udział we władzach EFMD, daje większe możliwości promowania polskich uczelni w światowym środowisku edukacyjnym, co może przełożyć się na realizację nowych międzynarodowych projektów.

Andrzej Popadiuk jest prezesem zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, a także prezesem Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM, członkiem Accreditation Board of EPAS (European Programme Accreditation System), EQUAL Board (European Quality Link), wyznaczającego standardy jakości i etyki edukacji menedżerskiej, oraz ekspertem zespołów akredytacyjnych certyfikujących programy menedżerskie w Europie i na świecie. Posiada dyplom Executive MBA Strathclyde University Glasgow i dyplom Menedżera Personalnego Podyplomowych Studiów Zarządzania Kadrami Uniwersytetu Gdańskiego. Jest doświadczonym trenerem biznesu, mentorem zarządzania, coachem z międzynarodowym certyfikatem ICC.

GFKM specjalizuje się w szkoleniach i projektach rozwojowych dla kadry kierowniczej oraz personelu średnich i dużych firm polskich i międzynarodowych. Jako jedna z pierwszych wprowadziła na polski rynek program Master of Business Administration - obecnie oferuje go w ośmiu miastach: Gdańsku, Warszawie, Białymstoku, Katowicach, Szczecinie, Kielcach, Zielonej Górze i Płocku, w ramach 21 grup. Prowadzi pełne spektrum programów, w tym: Executive MBA oraz MBA profilowane (m.in. dla sektorów: energetycznego, hotelarskiego, kolejowego, lotniczego i służby zdrowia), szkolenia firmowe i otwarte, studia podyplomowe, programy coachingowe i projekty doradcze.  

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl